جذاب ترین دربی تاریخ در پیش است؟

با توجه به حساسیت بازی ها و وضعیت جدول رده بندی، آیا دربی 89 جذاب ترین دربی خواهد بود؟...

با توجه به حساسیت بازی ها و وضعیت جدول رده بندی، آیا دربی 89 جذاب ترین دربی خواهد بود؟

برای آنکه پیش از دربی 89  این دربی را جذاب ترین دربی همه تاریخ تصور کنیم فقط یک کار باقی مانده بود و آن کار را هم منصوریان و ذوب آهن انجام دادند و سپاهان را متوقف کردند تا همه چیز به اوج خودش برسد.

توقف سپاهان مقابل ذوب آهن به این معنی بود که صدر جدول دربست در اختیار سرخابی ها باقی ماند تا آنها در بهترین روزهای خودشان به دربی برسند.

حتی عید نوروز و بی خیالی و استراحت نوروزی هم نمی تواند جلوی این حساسیت را بگیرد. جنگ  و نبرد تن به تن خواهد بود و مساوی هم معنایی جز دوباره مدعی کردن سپاهان و تراکتور سازی ندارد.

برنده سفارش شنل قهرمانی را می تواند در این بازی بدهد. البته که هنوز تا پایان راه و قهرمانی مسیری باقی مانده است اما اینجا سرگردنه است . دو تیم نفس به نفس هم شده اند و در بهترین شرایط خود قرار دارند. بهانه ای هم وجود ندارد. حرف هواداران و مربیان اینست: برو درون زمین و بجنگ با تمام وجودت.

با این حال یک موضوع زیبایی این دربی را به شدت تهدید می کند و آن حساسیت بالا است. حساسیت دشمن فوتبال است،اما موضوع اینست که اینبار تساوی به درد هیچ کدام از دو مدعی قهرمانی نمی خورد. بازنده هم احتمالا در ادامه تحت تاثیر شکست یکی دو بازی دیگر را هم وا می دهد و در نتیجه ممکن است از کورس قهرمانی دور شود.

باید دید کدام تیم می تواند هم حساسیت را کنترل کند و هم تمرکزش را بالا نگه دارد. در میان این همه حساسیت و جذابیت بالا نگه داشتن سطح تمرکز بسیار سخت است اما هر دو تیم هم مربیان پخته ای دارند و باید دید تا کجا جلو می روند.

یکی دیگر از نکات جذابیت این دیدار اینست که هر دو مربی به دفاعشان مطمئن نیستند، دفاع هر دو تیم در مقابل تیم های قدرتمند که تحت فشار قرار گرفته آزمون خوبی پس نداده است در نتیجه شاید بهترین دفاع برای هر دو تیم حمله باشد. باید دید این جذابیت روی کاغذ به زمین چمن منتقل می شود یا نه؟