جذب بازیکن خارجی برای سرخابی ها ممنوع است

برخی از تیم های لیگ برتری نمی توانند در فصل نقل و انتقالات بازیکن خارجی جدید جذب کنند ......

برخی از تیم های لیگ برتری نمی توانند در فصل نقل و انتقالات بازیکن خارجی جدید جذب کنند.

به گزارش مدال به نقل از  ایسنا، فصل شانزدهم لیگ برتر فوتبال هم به پایان رسید و ۱۶ تیم لیگ برتری اکنون در اندیشه تقویت خود و جذب بازیکنان جدید هستند. نکته مهم در این زمینه محدودیت تیم ها در جذب بازیکن جدید است. تیم های لیگ برتری در نقل و انتقالات نیم فصل تنها به شرطی می توانستند بازیکن جدید به خدمت بگیرند که ۱۰ درصد از بدهی های باشگاه را پرداخت کنند و مبلغ قراردادهای فصل جاری را نیز تا درصد مشخص شده در قراردادها بپردازند.

همین مساله در فصل نقل و انتقالات تابستانی هم برقرار است با این تفاوت که هنوز مشخص نیست باشگاه ها چند درصد از بدهی های خود را باید بپردازند تا مجوز جذب بازیکن جدید را بگیرند.

در این میان، برخی تیم های لیگ برتری هم هستند که محدودیت ویژه ای دارند؛ آنها تحت هیچ شرایطی نمی توانند بازیکن خارجی جدید جذب کنند. تیم های لیگ برتری که در حال حاضر پرونده باز مربوط به یک بازیکن یا مربی خارجی در فیفا دارند، نمی توانند بازیکن جدید خارجی به خدمت بگیرند مگر این که تا پایان مهلت نقل و انتقالات، پرونده های خارجی شان را ببندند.

سعید فتاحی، مدیر مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران با تایید این مطالب به ایسنا، گفت: زمان نقل و انتقالات تابستانی فوتبال ایران، بعد از دیدار تیم ملی برابر ازبکستان یعنی از ۲۴ خرداد ماه آغاز می شود. در نیم فصل، تیم های لیگ برتری برای جذب بازیکن جدید باید ۱۰ درصد بدهی های خود را پرداخت می کردند. قرار است هیات رئیسه سازمان لیگ تشکیل جلسه بدهد تا مشخص کند که تیم ها برای جذب بازیکن در نقل و انتقالات تابستانی چند درصد بدهی های شان را باید بدهند.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر تیم های پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی، پدیده و سیاه جامگان به دلیل شکایت بازیکنان یا مربی خارجی سابق خود در فیفا پرونده دارند. با این حال امروز بنا بر اعلام گادوین منشا، این بازیکن با باشگاه پرسپولیس قرارداد داخلی دو ساله منعقد کرده است.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال