جرارد پیکه؛ وزیر دفاع کاتالونیا

جرارد پیکه با نمایش‌ای فوق‌العاده‌اش در خط دفاعی بارسا خودش را به عنوان جانشین پویول در بارسا اثبات کرده است....

جرارد پیکه با نمایش‌ای فوق‌العاده‌اش در خط دفاعی بارسا خودش را به عنوان جانشین پویول در بارسا اثبات کرده است.

نمایش بسیار خوب پیکه مقابل لیورپول باعث شد تا بسیاری اعتقاد داشته باشند او بهتر از فن‌دایک است.
تا چند سال پیش تصور بارسلونا بدون حضور پویول غیر ممکن بود و کسی فکر نمی‌کرد روزی یک بازیکن بتواند در غیاب پویول در خط دفاعی بارسا بدرخشد. پیکه درباره پویول می‌گوید: به خاطر دارم روزی که در فصل ۲۰۱۰/۱۱ پس از مصدومیت به تمرینات برگشت، در وسط زمین به او گفتم پویی! دلم برای تو تنگ می‌شود! پویول در پاسخ به من گفت‌ خفه شو و تمرکزت روی بازی باشد! و یک‌بار دیگر هم وسط بازی سر من داد زد. من به او گفتم چرا عصبانی هستی؟ ما ۴-۰ جلو هستیم! او گفت که چی؟ من تو را می‌شناسم! تمرکزت را از دست نده!
پیکه حالا میراث پویول را به خوبی حفظ کرده و به یکی از بهترین مدافعان دنیا تبدیل شده است. او تا قبل از دیدار مقابل ویارئال در تک تک دقایق بازی‌های بارسا در لالیگا حضور داشت اما با غیبت خود در آن بازی باعث شد تا بلوگرانا ۴ گل دریافت کند. شاید اگر مسی و سوارز حضور نداشتند بارسا با شکستی سنگین ال‌مادریگال را ترک می‌کرد.
پیکه پس از جام جهانی، خداحافظی خود از تیم ملی را اعلام کرد زیرا به شدت از تعدد بازی‌‌ها و خستگی گله داشت. او حتی در ابتدای فصل هم ۳ اشتباه منجر به گل داشت و با توجه به مصدومیت اوم‌تیتی انتظار می‌رفت بارسلونا در خط دفاعی با مشکلات زیادی رو به رو شود اما پیکه به خوبی توانست به دفاع بارسا سر و سامان دهد. او در ۲ ال‌کلاسیکو که با نتایج ۳-۰ و ۱-۰ خاتمه یافت، با نمایشی فوق‌العاده نشان داد به خوبی میراث پویول را حفظ کرده است. 
خورخه والدانو درباره پیکه می‌گوید: او با متانت و به آرامی تمام خطرات محوطه جریمه را خنثی می‌کند اما جذبه و ابهت یک افسر پلیس را دارد! پیکه از نمایش خودش لذت می‌برد و می‌داند چه زمانی باید در کجای زمین قرار داشته باشد.
نقطه اوج کلاس کاری پیکه در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اتفاق افتاد. او در مقابل خط حمله سرعتی و آماده لیورپول هیچ اشتباهی انجام نداد و البته پیش چشمان فن‌دایک نشان داد از چه آمادگی بالایی برخوردار است. 
کارلوس پویول که از نمایش‌های پیکه سورپرایز شده با تمجید از پیکه ۳۲ ساله می‌گوید: او بازیکن باهوشی است و شما حالا این قضیه را متوجه می‌شوید. پیکه قدرت رهبری مناسبی دارد و می‌تواند تیم را در زمین کنترل کند. قابلیت حفظ توپ او بهتر شده و توپ را به راحتی از دست نمی‌دهد. او مسئولیت‌پذیر است و این مسئله به مرور زمان اتفاق افتاده است.
کارلوس پویول که سال‌ها در بارسا درخشید و توانست در کنار پیکه قهرمان جام جهانی شود اضافه کرد: بله! پیکه بهترین مدافع وسط جهان است. سبک بازی او با من متفاوت است اما او کلید موفقیت های اخیر بارسا است و آبی و اناری پوشان با رهبری او می‌توانند بازهم افتخار کسب کنند.
پیکه زمانی باور داشت بارسلونا بدون پویول قابل تصور نیست اما حالا باید گفت بارسا بدون پیکه قابل تصور نیست!

جرارد پیکه؛ وزیر دفاع کاتالونیا

تگ ها


فن دایک پویول ال کلاسیکو