جریمه 5 میلیون پوندی در انتظار وین رونی

جریان از این قرار است که براساس سرمایه گذاری بحث برانگیزی که این بازیکنان روی چند فیلم هالیوودی انجام دادند، قرار بود شامل بخشودگی یا تخفیف مالیاتی شوند، ولی الان سان گزارش داده چنین چیزی رخ نداده و مهاجم 32 ساله اورتون احتمالا باید چیزی حدود 3 ......

جریان از این قرار است که براساس سرمایه گذاری بحث برانگیزی که این بازیکنان روی چند فیلم هالیوودی انجام دادند، قرار بود شامل بخشودگی یا تخفیف مالیاتی شوند، ولی الان سان گزارش داده چنین چیزی رخ نداده و مهاجم 32 ساله اورتون احتمالا باید چیزی حدود 3.5 تا 5 میلیون پوند مالیات پرداخت کند
طرح مربوط به سرمایه گذاری در فیلم ها، Invicta 43 نام دارد و قرار بوده برای 225 چهره ثروتمند انگلیسی، تخفیف مالیاتی به همراه داشته باشد. شرکت مربوطه حق امتیاز فیلم های هالیوودی، فرد کلاز و 10000 بی.سی را خریداری کرده بود تا از طریق آن برای مشتریانش تخفیف مالیاتی بگیرد. قرار بر این بوده که میزان مالیات مورد نظر پس از انتشار فیلم ها در سال های پیش رو، پرداخت شود.
استیو مک من من - یان واکر - کوین فیلیپساز راست: استیو مک منمن، یان واکر و کوین فیلیپس
وین رونی اتهامات وارده در این خصوص که به سال 2014 و زمانی که هفته ای 300 هزار پوند از منچستریونایتد حقوق می گرفت، برمی گردد را تماما تکذیب کرده است، ولی خبرها حاکی از آن است که او طی 5 سال گذشته، چهار بار از سوی HMRC (اداره مالیاتی بریتانیا)، مورد حسابرسی قرار گرفته است. یکی از نمایندگان حقوقی وین رونی در این خصوص گفته است: "امورات مربوط به مالیات وین همیشه براساس قانون صورت گرفته است."
یک منبع آگاه هم در این زمینه صحبت کرده است: "رونی هنوز شکواییه ای در این خصوص دریافت نکرده است. او در دو یا سه فقره از سرمایه گذاری های مدنظر شرکت کرده که تحت بررسی است." 
وس براون، مدافع سابق منچستریونایتد به همراه استیو اسوم (رئیس کنسرسیوم خرده فروشی انگلیس) و آنتونی فرای (کارمند سابق بخش Trust بی بی سی) هم دیگر نام های مطرح شده در خصوص این تخلف مالیاتی هستند.
البته مساله این است که کسی در مورد فرار مالیاتی یا ناتوانی اسامی مطرح شده برای پرداخت مالیات صحبت نمی کند، بلکه منتقدین HMRC معتقدند طرح مورد نظر بیشتر از آنکه برای فرار مالیاتی بوده باشد، به منظور تعویق پرداخت مالیات، مورد استفاده قرار گرفته است.

تگ ها


اخبار روز وین رونی اورتون لیگ برتر فوتبال