جزئیاتی عجیب از حمله نارنجکی به اتوبوس پرسپولیس

برخورد ناگهانی دو نارنجک به اتوبوس پرسپولیس، می‌توانست منجر به واژگونی اتوبوس حامل قرمزها شود....

به گزارش "ورزش سه"، کاروان تیم پرسپولیس ساعت ۱۷:۲۰ از هتل محل اقامت خود خارج شد و به سمت ورزشگاه فولادشهر حرکت کرد. این در حالی است که برخلاف دیدار با سپاهان، اتفاق خاصی در محل اقامت قرمزها رخ نداد تا آنها با آرامش راهی ورزشگاه شوند.

اما ۲۵ دقیقه پس از ترک هتل، در شرایطی که اتوبوس قرمزها تحت اسکورت بود، از بالای یک پل هوایی تعدادی از افراد ناشناس، چند نارنجک را به سمت اتوبوس تیم پرسپولیس پرتاب کردند.

ویدیوهای فضای مجازی نشان می‌دهد که یکی از نارنجک‌های دستی به شیشه سمت راست اتوبوس خورده و دیگری دقیقا با شیشه جلوی برخورد داشته است. به طوری که شیشه عقب خرد شده و شیشه جلو ترک برداشته و کاملا سیاه شدن است.

نکته مهم این‌که نارنجک دستی با خوش شانسی کاروان پرسپولیس به سمت راننده نخورده اما با این صدای انفجار و شدن آن باعث شد تا برای لحظاتی لرزش در اتوبوس به وجود بیاید.

باتوجه به سرعت بالای اتوبوس، احتمال واژگونی بالا برود. شاید اگر نارنجک به شیشه راننده می‌خورد، این اتفاق تلخ برای قرمزها رخ می‌داد.

نکته عجیب این که خودروی نیروی انتظامی که وظیفه اسکورت کاروان پرسپولیس را برعهده داشت، با فاصله زیاد و جلوتر از اتوبوس حرکت می‌کرد تا عملا امکان پوشش را نداشته باشد.

شواهد حاکی از آن است که پرتاب کنندگان نارنجک پس از این اقدام متواری شده و محل را ترک کردند و بازداشت نشده‌اند.

دو هفته پیش پس از اتفاقات جنجالی در حاشیه بازی سپاهان و پرسپولیس، کمیته انضباطی احکامی سفت و سخت را صادر کرد اما حالا چند روز پس از صدور رای، دوباره اتفاقاتی این چنینی رخ داده‌اند.

نکته مهم این است که حمله نارنجکی به هر دو اتوبوس انجام شده و نشان می‌دهد که تعداد بالایی از مواد محترقه مصرف شده است.

دو هفته پیش پس از اتفاقات جنجالی در حاشیه بازی سپاهان و پرسپولیس، کمیته انضباطی احکامی سفت و سخت را صادر کرد اما حالا چند روز پس از صدور رای، دوباره اتفاقاتی این چنینی رخ داده‌اند.

تگ ها


پرسپولیس تهران ذوب آهن اصفهان