جزئیات برنامه AFC برای تغییر برنامه انتخابی جام‌جهانی در آسیا

در حالی که کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به کشورهای عضو خود، به دنبال تغییر زمان و نحوه برگزاری مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ است، کشور عربستان پیشنهاد عجیبی را مطرح کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، رسانه‌های ورزشی کشورهای عربی امروز پر از گزارش‌هایی است که حکایت از نامه نگاری کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون‌های عضو خود و تلاش برای متقاعد کردن آنها برای تغییر تاریخ بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

AFC پیش از این به دلیل ویروس کرونا، مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ که در حکم مسابقات انتخابی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا هم هست را به دلیل شیوع ویروس کرونا نزدیک به یک سال به تعویق انداخت. در آخرین اعلام رسمی AFC، مقرر شد دورهای پنجم تا هشتم این رقابت‌ها در فروردین و خرداد ۱۴۰۰ برگزار شود اما حالا کنفدراسیون آسیا طرح دیگری را در دست بررسی دارد و آن‌را با کشورهای عضو خود به مشورت گذاشته است.

روزنامه عمانی: AFC خواهان لغو بازی‌های ماه می و ژوئن است

روزنامه «عمان الریاضی» عمان در این ارتباط گزارش مفصلی را کار کرده و به این موضوع پرداخته است. این روزنامه اعلام کرد پیشنهاد کنفدراسیون آسیا برای برگزاری بازی‌های انتخابی جام جهانی به صورت متمرکز، جدی است و این نهاد، درب را برای دریافت پرونده‌های میزبانی کشورها باز می‌کند. علت این مسئله، محدود کردن شیوع ویروس کرونا و اقدامات پیشگیرانه کشورها برای مقابله با این ویروس ذکر شده است.

این روزنامه نوشت: «اطلاعات ما نشان می‌دهد AFC نامه‌هایی را به تمام فدراسیون‌ها ارسال کرده و در آن خواستار به تعویق انداختن توافق برگزاری بازی‌های ملی در ماه‌های می و ژوئن شده است.» در این نامه‌ها بر تعهد و مسئولیت بزرگ AFC برای حفظ سلامتی و ایمنی تیم‌های شرکت کننده تاکید شده است.

روزنامه الریاضیه عربستان: انجام مسابقه در فروردین بعید است

روزنامه الریاضیه عربستان به نقل از یک منبع آگاه در کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد AFC قصد دارد مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و انتخابی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا را به صورت متمرکز برگزار کند و کشورهایی که خواهان میزبانی هستند، می‌توانند درخواست خود را ارائه بدهند.

بنا بر گزارش این روزنامه، کنفدراسیون آسیا پیشنهاد داده است مرحله هفتم تا دهم انتخابی جام جهانی از ۳ تا ۱۵ ماه ژوئن (۱۳ تا ۲۵ خرداد ۱۴۰۰) برگزار شود و این پیشنهاد مورد موافقت فیفا قرار گرفته است.

در بخشی از خبر الریاضیه آمده است: «انجام مسابقه در ماه مارس (فروردین) بعید است مگر در موارد خاص. همین منبع اظهار کرد که کمیته مسابقات AFC توصیه کرده است مسابقات از ۲۵ مارس آغاز شود و در ماه ژوئن به نتیجه برسد.»

سایت گل: عربستان دنبال برگزاری بازی‌ها در زمین بی طرف بود!

سایت عربی گل هم در خبری اختصاصی اعلام کرده است که AFC در نامه نگاری با فیفا، از فدراسیون جهانی درخواست کرده است مسابقات انتخابی جام جهانی در قاره آسیا به تعویق بیافتد. کنفدراسیون آسیا خواستار این است که به جای برگزاری بازی‌ها بین ۲۲ تا ۳۰ مارس، مسابقات این مقطع زمانی به ۳۱ ماه می تا ۱۵ ژوئن منتقل شود.

این روزنامه همچنین مدعی شد کشورهای عربی و در راس آنها کشور عربستان درخواست برگزاری مسابقات در زمین بی طرف را ارائه کرده بودند که با درخواست آنها مخالفت شده است!

اخبار ورزش امارات: AFC با درخواست تایلند مخالفت کرد

در این میان، بعضی از فدراسیون‌های آسیایی حتی اقدامات خود را برای گرفتن میزبانی آغاز کرده‌اند و به دنبال این هستند در تعامل با AFC، شرایط را به بهترین شکل برای خود رقم بزنند. اخبار ورزش امارات در همین ارتباط اعلام کرد کشور تایلند درخواست کرده بود میزبانی بازی‌های باقیمانده گروه G انتخابی جام جهانی را از آن خود کند ولی کنفدراسیون آسیا با این درخواست مخالفت کرده است.

بیشتر بخوانید:

طلب ۳ میلیون دلاری پرسپولیس و استقلال از AFC

ادعای سخنگوی AFC عجیب بود/ دروغی برای میزبانی در کار نیست

 

 

تگ ها


کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم ملی فوتبال ایران مسابقات فوتبال مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر فوتبال