جزئیات قرارداد دایی با سایپا

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت باشگاه سایپا خیلی محترمانه با حسین فرکی قطع همکاری کرد و از بین گزینه هایی چون علی دایی، امیر قلعه نویی و علیرضا مرزبان در نهایت علی دایی را انتخاب کرد ......

   به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت –باشگاه سایپا خیلی محترمانه با حسین فرکی قطع همکاری کرد و از بین گزینه هایی چون علی دایی، امیر قلعه نویی و علیرضا مرزبان در نهایت علی دایی را انتخاب کرد. انتخابی که گفته می شود برخلاف میل باطنی رضا درویش مدیرعامل این باشگاه انجام شد.
پروین مخالف حضور دایی
رضا درویش که از دوستان صمیمی و قدیمی علی پروین است برای انتخاب سرمربی تیمش به سراغ او رفت تا مشورتی با سلطان فوتبال ایران داشته باشد. بر خلاف آنچه در برخی سایت های خبری اعلام شده است پروین به هیچ وجه توصیه دایی را به درویش نکرد. اختلاف بین دایی و پروین عمیق تر و قدیمی تر از این حرف هاست که سلطانی بخواهد به دوست صمیمی اش سفارش شهریار فوتبال ایران را بکند. در حقیقت پروین؛ امیر قلعه نویی را به درویش پیشنهاد داد و به وی تاکید کرد مربی نیاورد که نتواند او را برکنار کند.
حمایت هیئت مدیره از دایی
علی دایی دوستانی در هیئت مدیره باشگاه ساپیا دارد که قدرت شان از درویش در این باشگاه بیشتر است. در حقیقت دایی در اولین اقدام با دوستانش در هیئت مدیره سایپا وارد مذاکره شد. برای همین هم بود که وقتی درویش نام امیر قلعه نویی را به عنوان گزینه اول جانشینی حسین فرکی معرفی کرد 5 عضو هیئت مدیره با این موضوع مخالفت کرده و دایی را شایسته ترین فرد برای سرمربیگیری تیم شان دانستند
ملاقت دایی و درویش در رستوران
چند روز قبل از جام حذفی بود که درویش خواستار ملاقات دا علی دایی شد و طرفین در یکی از رستوران های معروف تهران ملاقات کردند. در این دیدار دوستانه طرفین برای همکاری با یکدیگر به نتایج خوبی رسیدند و قرار شد مذاکرات نهایی دو روز بعد از جام حذفی در باشگاه سایپا برگزار شود.
دایی قرارداد را امضا نکرد
روز شنبه اگرچه علی دایی به عنوان سرمربی سایپا از سوی این باشگاه اعلام شد اما در حقیقت دایی هیچ برگه ای را امضا نکرد. وقتی مسئولان باشگاه سایپا قراداد را روبروی دایی قرار دادند او خواستار این شد که این قرارداد را با خود برده و مواردی را به کمک مشاورانش به آن اضافه کند.آخرین باری که وکلای علی دایی برای او قراردادی را تنظیم کردند برمی گردد به زمان مدیریت محمد رویانیان در پرسپولیس و قرارداد عجیب و غریبی که او با دایی امضا کرد. آن قرارداد به شکلی تنظیم شده بود که دایی برای سال اول یک میلیاردو هفتصد میلیون دریافت می کرد و سال به سال 20 درصد به این قرارداد 3 ساله اضافه می شد. برای قهرمانی هم 500 میلیون پاداش در نظر گرفته شده بود. بماند که بند های دیگری هم از جمله پرداخت مالیات توسط باشگاه نیز در آن دیده می شد. نکته قابل توجه اینکه دایی فقط 7 هفته بعد از آن قرارداد سه ساله سرمربی پرسپولیس بود اما نه تنها یک میلیارد و هفتصد میلیون سال اولش را دریافت کرد بلکه برای دریافت پول دو سال دیگر قراردادش هم از باشگاه پرسپولیس شکایت کرد و اخیرا هم کمیته انضباطی به نفع او رای داد تا نزدیک به 4 میلیارد از باشگاه سابقش به خاطر 7 هفته مربیگری طلبکار شود. وکلای دایی دیروز قرارداد او را تنظیم کردند و قرار است امروز این قرارداد به باشگاه سایپا برده شود تا به امضای طرفین برسد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال