جزئیات مذاکرات با استراماچونی و دلایل منتفی شدن بازگشت به استقلال

مدیرعامل باشگاه استقلال به تشریح آخرین وضعیت باشگاه استقلال پرداخت و گفت: در راستای ارائه گزارش به هواداران جز صداقت و راستی حرفی بر زبان نخواهم آورد....

به گزارش خبرنگار مهر، احمد سعادتمند با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس در مورد آخرین وضعیت باشگاه استقلال گفت: تمام تلاشم این است که جز صداقت و راستی حرفی بر زبان نیاوردم. امیدوارم خدای مهربان از من راضی باشد.

چرا استراماچونی نیامد
بعد از مدتها صلاح دانستم که موارد را مستدل به اطلاع هواداران اعلام کنم. در ذات من نیست که دروغ بگویم. برخی‌ها اعتقاد دارند بگویند ما هیچ کاری در مورد استراماچونی انجام ندادیم. اما اعلام می‌کنم که حضور ما در ایتالیا بسیار سخت بود. در این شرایط کرونایی براساس مصوبه هیات مدیره راهی ایتالیا شدیم.

اقدامات ما برای سفر سه ماه پیش صورت گرفته بود. نه بازی با سپاهان معلوم بود و نه زمان دربی مشخص شده بود. هدفم هم این بود که برویم ایتالیا و این پرونده را با شرایطی که به سود ماست خاتمه دهیم.

هنوز هم دوستان اصرار دارند که ما در مورد مذاکره با استراماچونی دروغ می‌گوییم اما طی مکاتبه‌ای که با فدریکو داشتیم اعلام کردیم برای تمدید و تخفیف آمده ایم و می‌خواهیم این پرونده را ببندیم.

شروط برای ادامه همکاری
برای فصل آینده هم شروطی گذاشتیم که اگر ما در جام حذفی موفق نبودیم شما هم می‌توانید یکی از گزینه‌های ما برای فصل آینده باشید. ۷۰۰ هزار پیش پرداخت و یک میلیون یورو هم برای حقوق یکساله وی در نظر گرفته بودیم که امیدوار بودیم آندره با این پیشنهاد ما موافقت کند.

از سال گذشته براساس طلب‌ها و جرایم دیرکردی که استراماچونی ۵۲۰ هزار یورو از باشگاه طلبکار بوده است. ما نسبت به فصل گذشته ۲۵۰ هزار یورو اضافه‌تر پیشنهاد کردیم.

رقم‌هایی که استراماچونی پیشنهاد داد
وی شکایت ۲۷۵ صفحه‌ای که وی برای فیفا ارسال کرده است بیش از ۲ میلیون یورو درخواست کرده است. در پیشنهاد دوم ایشان اعلام شد که فدریکو اعلام کرد که ما می‌توانیم ۹۰۰ هزار یورو برای بستن پرونده فیفا در بگیریم و یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو برای فصل آینده بگیریم. در مجموع ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو پیشنهاد استراماچونی به استقلال بود. ما هم اعلام کردیم توان این پول را نداریم.

در مذاکرات بعدی اعلام کردیم که برای آمدن استراماچونی آمده ایم که ۷۰۰ هزار یورو را به ۸۰۰ هزار یورو افزایش دهیم که در دو قسط به وی پرداخت خواهد شد. برای فصل بعد هم گفتیم که یک میلیون و ۲۰۰ هزار یورو پرداخت می‌کنیم. اما ایشان مجدداً اعلام کرد که نتوانستم آندره را متقاعد کنیم.

شروط مرد ایتالیایی
وی در شرایطی که در نظر گرفته بود دریافت ۹۰۰ هزار یورو برای بستن پرونده در فیفا را اعلام کرد و یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو هم برای فصل آینده. ضمن اینکه باید ترکیب تیم تضمین داده شود و از بین ۷ بازیکنی که قراردادشان تمام می‌شود حتماً ۴ بازیکن تمدید شود که نام شان را بعداً اعلام خواهم کرد.

نه تنها هیچ دروغی به هواداران نگفتیم بلکه جزئیات یک ماه و نیم مذاکره را اعلام خواهیم کرد که هواداران در جریان کامل این موضوع باشند. ما تلاش کردیم که پرونده ایشان در فیفا را ببندیم اما متاسفانه درخواستی که مردم برای حضور وی داشتند کار را سخت کرد و پیشنهاد بالا رفت.

از هواداران عذرخواهی می‌کنم
برخی‌ها می‌خواهند بدون سند و مدرک اظهار نظر کنند و ما را مقابل هواداران قرار دهند. از این فرصت استفاده می‌کنم و از هواداران به خاطر جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا عذرخواهیم می‌کنم. از همه عوامل تیم به خاطر تلاش‌های چند ماه اخیر تشکر کنم. ما با هواداران صادق هستیم و به آنها دروغ نمی گویم.

ادامه دارد...

تگ ها


احمد سعادتمند تیم فوتبال استقلال تهران باشگاه استقلال تهران آندره استراماچونی