جزئیات مذاکره کی‌روش با تیم ملی کلمبیا

یکی از رسانه‌های کلمبیایی درباره جزئیات مذاکره سرمربی پیشین تیم ملی ایران با مشتری جدیدش، جزئیاتی را منتشر کرده است....

یکی از رسانه‌های کلمبیایی درباره جزئیات مذاکره سرمربی پیشین تیم ملی ایران با مشتری جدیدش، جزئیاتی را منتشر کرده است.

به گزارش مدال و به نقل از نشریه «تی‌یمپو» کلمبیا، تیم ملی کلمبیا پس از سپری کردن ۱۵۲ روز بدون سرمربی قطعی  از زمان برکناری خروج خوسه پکرمن - اکنون در آستانه استخدام کارلوس کی‌روش قرار دارد. طبق اعلام این رسانه، سرمربی پرتغالی پیشین تیم ملی ایران در هفته جاری به شهر بوگوتا خواهد رفت تا قراردادش را با فدراسیون فوتبال کلمبیا امضا کند و مسئولیت هدایت تیمی را برعهده بگیرد که اولین چالش پیش روی آن رقابت‌های کوپا آمه‌ریکای ۲۰۱۹ برزیل است.


نشریه تی‌یمپو، مدعی شده که داستان تمایل فدراسیون فوتبال کلمبیا به استخدام کی‌روش در پایان ماه آگوست سال ۲۰۱۸ آغاز شد، یعنی حتی پیش از آنکه پایان همکاری پکرمن با کلمبیایی‌ها تأیید شود. اولین تماس طرفین در هتل «ساووی» لندن صورت گرفته است، جایی که سرمربی سابق رئال مادرید با رامون خسورون رئیس فدراسیون فوتبال کلمبیا به عنوان میهمانان مراسم معرفی بهترین‌های سال فیفا، دیدار کرد. آن‌ها پس از آن شب، دو بار دیگر با هم تماس داشتند؛ نوبت اول در یک ضیافت شام در مادرید در ماه نوامبر بوده و دومین ملاقات آن‌ها هم در همان شهر و همزمان با برگزاری فینال جام لیبرتادورس میان تیم‌های ریورپلاته و بوکاجونیورز در پایتخت اسپانیا.


تی‌یمپو در ادامه گزارش خود نوشته است: کلمبیا دو گزینه دیگر برای جانشین پکرمن داشت که یکی از آن‌ها رینالدو روئدا سرمربی تیم ملی شیلی بود و دیگری خوان کارلوس اوسوریو سرمربی پیشین تیم ملی مکزیک. گزینه اول زمانی خط خورد که شیلیایی‌ها او را در سمتش ابقا کردند و گزینه دوم هم با وجود مذاکرات غیررسمی که با او صورت گرفته بود، در نهایت با پاراگوئه قرارداد بست.


در ادامه این مطلب مب‌خوانیم: مربی دیگری که از او به عنوان نامزد مربیگری کلمبیا یاد می‌شد، لوئیز فیلیپه اسکولاری، سرمربی پیشین تیم ملی برزیل بود، کسی که در یک نشست خبری به صورت علنی اعلام کرد که تمایلی به قبول هدایت تیم ملی کلمبیا ندارد و در واکنش به اظهارات او نیز سران فدراسیون فوتبال کلمبیا هم در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که هرگز به جذب او تمایل نداشته‌اند. عامل دیگری که ورود کی‌روش به تأخیر انداخت قرارداد او به تیم ملی ایران و کارش در جام ملت‌های آسیا بود، البته او در همان زمانی که هدایت این تیم را برعهده داشت، چشمک رضایت را به کلمبیا زده بود. او در گفت‌و‌گوی با خبرگزاری فرانسه، درباره کلمبیا گفته بود که پیشنهاد تیمی باپرستیژ و پرستاره مانند کلمبیا باعث افتخار اوست.


نشریه کلمبیایی در پایان می‌نویسد: کی‌روش با پایان کارش در تیم ملی ایران به لیسبون سفر کرد و انتظار می‌رود که این هفته به کلمبیا سفر کند تا قراردادش را امضا کند و این در حالیست که اولین بازی تیم ملی کلمبیا در ماه مارس دیداری دوستانه مقابل ژاپن است. طبق اعلام فدراسیون فوتبال کلمبیا هیچ حق کمیسیونی بابت عقد قرارداد با کی‌روش پرداخته نمی‌شود چرا که در مذاکرات طرفین هیچ واسطه‌ای وجود نداشته و آن‌ها مستقیماً با هم مذاکره کرده‌اند.