جزئیات ۵۰ میلیارد بدهی پرسپولیس به خارجی ها +گزارش

باتوجه به رشد فزاینده قیمت ارزهای خارجی، باشگاه پرسپولیس شرایط بسیار نامطلوبی را تجربه می‌کند....

به گزارش مدال و بخ نقل از ورزش سه، کمتر از ۴۸ ساعت از توافق باشگاه پرسپولیس با کارگزار اسپانسری می‌گذرد. هواداران این تیم تصور می‌کردند که با دریافت رقمی حدود ۳۵ میلیارد، مشکلات مالی شان به حداقل خواهد رسید اما حالا رشد فزاینده قیمت ارزهای خارجی سبب شده تا بدهی پرسپولیس به همان میزانی برسد که این تیم قرار است از اسپانسر خود بگیرد. اما شاید بهتر باشد این پرونده ها با جزئیات بیشتری بررسی شوند؛ البته بدون احتساب این که قرار است برخی از ان ها به دادگاه CAS بروند.

۱. برانکو ایوانکوویچ: سرمربی موفق پرسپولیس حکم یک میلیون و ۵۰ هزار یورویی را از دادگاه فیفا گرفته است و همچنین پنج درصد سود به این رقم اضافه خواهد شد و این جدا از ۲۰ هزار فرانکی است که قرمزها باید به دادگاه بدهند. (۱۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان)

۲. زلاتکو ایوانکوویچ: وقتی برادر برانکو ایران را ترک می‌کرد، ۱۰۰ هزار یورو طلبکار بود اما حالا حکم ۱۰۵ هزار یورو غرامت را هم گرفته تا طلبش به رقم ۲۰۵ هزار یورو برسد. (۲۲ میلیارد و ۷۱۰ میلیون تومان)

۳. ایگور پانادیچ: ایگور ۴ سال مربی دروازه بان های پرسپولیس بود و حالا علاوه بر ۷۶۸۴۰ یورو طلبش، حکم ۸۶ هزار یورو غرامت را هم در جیب دارد که به این رقم باید ۵ درصد سود را هم اضافه کرد. (۲۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان)

۴. مارکو استیلینوویچ: بدنساز سابق سرخ ها در مجموع ۱۱۴ هزار یورو از پرسپولیس طلب دارد. پرسپولیس تقاضای حکم گراند او را کرده بود که رسیده است. (۲۷ میلیارد و ۸۶۳ میلیون تومان)

۵. سرتن چوک: چوک تنها یک فصل دستیار برانکو بود اما حقوقش را به طور کامل دریافت نکرد و حالا منتظر این است که پرسپولیس ۱۰ هزار یورو به حسابش واریز کند. (۲۸ میلیارد و ۴۴ میلیون تومان)

۶، ۷، ۸. گابریل کالدرون: فیفا هنوز حکم سرمربی آرژانتینی را صادر نکرده اما او طلب ۵۵۰ هزار دلار را کرده است. خواگین و اینیگو نیز حدود ۱۰۰ هزار دلار از پرسپولیس طلبکارند تا رقم درخواستی آن ها به ۶۵۰ هزار دلار برسد. (۳۹ میلیارد و ۱۵۵ میلیون تومان)

۹. ماریو بودیمیر: مهاجم کروات و سابق قرمزها بیشترین میزان طلب را به عنوان یک بازیکن دارد. او ۴۷۵ هزار یورو را از پرسپولیسی ها طلب کرده که احتمالا دادگاه CAS نیز حکم فیفا را عینا تکرار خواهد کرد. (۴۸ میلیارد و ۲۰۵ میلیون تومان)

۱۰. نیلسون کوریا جونیور: دروازه بان پرسپولیس در لیگ های دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم ۸۳ هزار دلار از پرسپولیس طلبکار است. (۴۹ میلیارد و ۶۲۴ میلیون تومان)

۱۱. فرناندو گابریل: آخرین پرونده سرخ ها به این ستاره برزیلی مربوط است که تنها یک نیم فصل پیراهن پرسپولیس را برتن کرد. گابریل ۲۳ هزار دلار باید از پرسپولیس بگیرد. (۵۰ میلیارد و ۱۷ میلیون تومان)

* این رقم نسبتا دقیق بدهی پرسپولیس است: ۵۰ میلیارد و ۱۷ میلیون تومان که البته در صورت افزایش نرخ ارز، این مبلغ نیز بالاتر خواهد رفت.


* پرسپولیس بیش از ۶۲۳ هزار دلار از فیفا طلب دارد. این نهاد قبول کرده که مبلغ را برای پرداخت طلب نیلسون و چوک هزینه کند و همچنین هزینه دادرسی برای احکام CAS را هم بدهد.


* سرخ ها در یک ماه آینده بین ۳۰ تا ۳۵ میلیارد تومان از آتیه داده پرداز دریافت خواهند کرد.


* این باشگاه طلب ۴۰۰ هزار دلاری از آنتورپ بلژیک دارد

.
* برخی از ۱۱ پرونده بالا باید به زودی پرداخت شوند اما مواردی مانند کالدرون شاید تا سال بعد همین مقطع نیز باز بمانند.


* پرسپولیس تا مقطع کنونی سال آینده باید ۱۰۰ درصد حقوق فصل بعد بازیکنان و ۴۵ درصد حقوق باقی مانده این فصلشان را هم بپردازد.

به نظر شما باشگاه پرسپولیس چگونه این بحران گسترده را مدیریت خواهد کرد؟

بیشتر بخوانید:

شادی رونالدویی در روز ناکامی بزرگ برانکو +عکس

استوکس، دیاباته و میلیچ حق فسخ دارند؟

 

 

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال