جزئیات پرونده ویلموتس از نگاه سازمان بازرسی

رئیس سازمان بازرسی کل کشور توضیحاتی در رابطه با پرونده مارک ویلموتس ارائه داده است....

 به گزارش "ورزش سه"، حجت الاسلام درویشیان رییس سازمان بازرسی کل کشور در جلسه امروز شورای عالی قضایی به ارائه گزارشی از پیگیری پرونده مربوط به قرارداد ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال پرداخت و توضیحات زیر را در اینباره ارائه کرد.

مدت و مبلغ قرارداد ویلموتس؟
 این قرارداد به مدت ۳ سال و به مبلغ ۷.۸ میلیون یورو منعقد شده بود که در انعقاد آن نظر کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال اخذ نشده و راسا اقدام به امضای آن شده بود و هیأت رئیسه فدراسیون نیز پس از ۸ روز آن را تأیید کرد.

جزئیات پرداختی به ویلموتس؟
 برای حضور ۶۳ روزه ویلموتس در جایگاه سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال، مبلغ ۲/۲ میلیون یورو و ۱۱ هزار دلار از سوی فدراسیون فوتبال هزینه شده است. علاوه بر این هزینه، فدراسیون فوتبال زیر بار تعهدات غیرقانونی از جمله پرداخت ۷ میلیارد تومان مالیات این قرارداد رفته و در نهایت هم فدراسیون فوتبال علاوه بر پرداخت این مبالغ، از سوی فیفا محکوم به پرداخت ۶.۱ میلیون یورو غرامت نیز شده است.

هشت نفر به دادستانی معرفی شده اند
سازمان بازرسی کل کشور ضمن بررسی این پرونده و ابعاد و زوایای آن، ۸ نفر از افرادی که در این قرارداد دخالت داشته و موجب تضییع حقوق بیت المال شده‌اند را به دادستانی تهران معرفی کرده است.

سازمان لیگ جذب بازیکن و سرمربی خارجی را منع کرده
با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی سازمان بازرسی کل کشور، سازمان لیگ به کارگیری سرمربی و بازیکن خارجی در سال جاری را ممنوع اعلام کرده و همچنین باشگاه‌ها ملزم به حذف سفر‌های تدارکاتی غیرضروری به خارج از کشور و برگزاری آن‌ها در داخل کشور شده اند.

تگ ها


تیم ملی ایران مارک ویلموتس