جزئیات پلی آف لیگ برتر والیبال از زبان سرپرست سازمان لیگ

پورحسن در خصوص پلی آف لیگ برتر والیبال، جزئیاتی ارائه داد...

پورحسن در خصوص پلی آف لیگ برتر والیبال، جزئیاتی ارائه داد

سرپرست سازمان لیگ والیبال ایران گفت: مسابقات مرحله پلی‌آف قطعاً در تبریز خواهد بود و زمان‌بندی آن با حضور تیم‌ها مشخص می‌شود.

به گزارش مدال، منوچهر پورحسن، سرپرست سازمان لیگ والیبال ایران درباره کیفیت لیگ برتر والیبال گفت: امسال با توجه به عدم حضور ملی‌پوشان در لیگ برتر، تیم‌های حاضر در لیگ قدرت برابری داشتند و شاهد رقابت‌های نزدیک بودیم و دیدید که مسابقات زیادی با نتیجه 3 بر 2 به پایان رسید که این موضوع یک رشد بسیار خوب برای والیبال بود. البته عقیده دارم که با کمتر شدن تیم‌های حاضر در لیگ، رقابت‌ها جذاب‌تر می‌شود و مبالغ قراردادها تثبیت خواهد شد و تیم‌های ما تبدیل به باشگاه می‌شوند. متاسفانه برخی از تیم‌های حاضر در لیگ، باشگاه نیستند و امیدواریم در آینده باشگاه داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما ملی‌پوشان و لژیونرهای خوبی داریم، اما امسال لیگ ما پشتوانه‌سازی کرد و بازیکنانی معرفی شدند که تیم ملی را تا سال‌ها تضمین می‌کند. اکنون کولاکوویچ می‌تواند جوان‌گرایی و از بازیکنان جدید استفاده کند.

پورحسین در ادامه درباره برگزاری مرحله پلی‌آف،  عنوان کرد: درباره پلی‌آف پیش از این تصمیم‌گیری شده بود و ما نیز این روند را ادامه می‌دهیم. تیم‌ها آیتم سوم سازمان لیگ را انتخاب کردند و ما طبق برنامه روز چهارشنبه یکم اسفند اولین دیدار را برگزار می‌کنیم، چهارشنبه 8 اسفند دیدار دوم برگزار می‌شود و اگر نیاز به دیدار سوم بود، مسابقه سوم روز 12 اسفند برگزار می‌شود.

سرپرست سازمان لیگ درباره برگزاری مرحله پلی‌آف و جلسه با تیم‌های برتر، گفت: پنجم اسفند از 8 سرمربی دعوت خواهیم کرد تا درباره مرحله بعدی برنامه‌ریزی کنیم. مسابقات قطعاً در تبریز خواهد بود و زمان‌بندی آن با حضور تیم‌ها مشخص می‌شود. 4 تیم برتر در تبریز حاضر خواهند شد و دیدار رده‌بندی تک بازی خواهد بود و فینال با سه مسابقه انجام می شود.

پورحسن درباره تیم‌های سقوط کننده، بیان کرد: سه تیم از لیگ برتر سقوط خواهند کرد که تیم‌های شهرداری ارومیه، عقاب نهاجا و دورنا ارومیه این سه تیم هستند. به این ترتیب لیگ 10 تیمی می‌شود و با حضور دو تیم از لیگ یک، لیگ 12 تیمی خواهد شد.

سرپرست سازمان لیگ در پایان درباره مسابقات لیگ دسته یک افزود: تکلیف 4 تیم برتر، 9 اسفند ماه مشخص می‌شود و اگر به بازی سوم برسد، 13 اسفند بازی سوم برگزار می‌شود و دو تیم به لیگ برتر صعود می‌کند. اگر به بازی سوم نرسد، ما به 4 تیم برتر پیشنهاد می‌کنیم که روز 14 اسفند، مسابقه فینال و رده‌بندی را برگزار کنیم و اگر به بازی سوم رسیدیم، بازی فینال و رده‌بندی در تهران روز 20 اسفند برگزار می‌شود.