جشن تولد و جشن صعود مرد متاهل در کانادا

مرحله سوم مسابقات ۱۰۰۰ امتیازی روجرزکاپ با صعود آسان مدودف و پیروزی استفانوس سیتسیپاس یونانی در روز تولدش به پایان رسید....

به‌گزارش ورزش سه، در مهم‌ترین دیدار دور سوم، استفانوس سیتسیپاس موفق شد با ارائه نمایشی کم‌اشتباه در روز تولدش، کارن خاچانوف روس را مغلوب کند و بهترین هدیه تولدش را با صعود به مرحله یک‌چهارم ‌پایانی و بیمه کردن جایزه ۷۵‌هزار دلاری این مرحله، دریافت کند. نکته جالب در حاشیه این بازی، مراسم تولد کوچکی بود که از طرف برگزار‌کنندگان تورنومنت برای استفانوس در نظر گرفته شد تا خاطره خوشی از تولد ۲۳ سالگی برای او باقی بماند‌.در سوی دیگر جدول، دنیل مدودف بخت شماره یک قهرمانی در دیداری نسبتا آسان جیمز داکوورث استرالیایی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله بعد شد. داکوورث که پس از حذف سینر به دنبال ادامه ماجراجویی در تورنتو بود، برابر مرد شماره دو تنیس جهان حرفی برای گفتن نداشت و تنها در ۶۸ دقیقه، در دو ست پیاپی بازی را واگذار‌کرد.در دیگر مسابقه جذاب این مرحله، گائل مونفیس توانست به راحتی تیافوئه امریکایی را شکست دهد تا به قول خودش به دومین پیروزی خود به عنوان یک "مرد متاهل" دست یابد. در اواسط بازی بعد از برخورد یکی از ضربات مونفیس به تور و رسیدن امتیاز به او، وی پس از آنکه در ابتدا بابت این اتفاق به تیافوئه گفت : "متاسفم" ، بلافاصله با طنز همیشگی خودش بیان داشت:" من می‌گم متاسفم، ولی در واقع تو میدونی اصلا هم متاسف نیستم:)"

این شوخی مونفیس بلافاصله در فضای مجازی اطراف تنیس، به طور گسترده ای پخش شد. گفتنی است در ورزش تنیس، برعکس والیبال یا سایر رشته‌ها، بازیکنان پس‌از کسب امتیازاتی که با برخورد توپ به تور به‌دست می‌آید، از حریف خود دلجویی می‌کنند و کلاس ورزش تنیس را به‌نمایش می‌گذارند. همچنین گفتگوی مونفیس با تیافوئه در انتهای مسابقه از نکات قابل توجه روز گذشته بود. فرانسیس جوان که ۱۱ سال از مونفیس کوچکتر است، با ابراز احترام و تحسین به مونفیس گفت که " از بچگی برای او یک الگو و قهرمان بوده و همیشه او را دوست داشته است".در سایر رقابت‌ها، ایزنر امریکایی بار دیگر باعث به‌وجد آمدن تماشاگران سنترکورت شد و ضمن شکست دوبرصفر روبلف، شانس چهارم قهرمانی، با سرویس های تماشایی خود گزارشگران تنیس‌ را وادار به تکرار گزاره همیشگی خود، "یک سرویس بزرگ از مرد بزرگ !" کرد.


روبرتو باتیستا نیز پس ازآنکه سه‌بار شوارتزمن را در کسب امتیازنهایی ناکام گذاشت، در ماراتنی که دوساعت و چهل‌و‌پنج دقیقه به طول انجامید، برنده از‌ زمین خارج شد.
همچنین با برتری کسپر رود، هوبرت هورکچ و رایلی اوپلکا برابر حریفان خود، برنامه یک‌چهارم‌نهایی به صورت زیر خواهد بود؛


استفانوس سیتسیپاس با کسپر رود آماده مصاف خواهد‌داد تا با پیروزی احتمالی‌اش، خاطره‌تلخ شکست در مادرید را فراموش کند، باتیستا آگوت و رایلی اوپلکا رو‌در‌روی هم قرار‌می‌گیرند، در نیمه شب به وقت ایران، دنیل مدودف آماده گرفتن انتقام حذف در ویمبلدون از هوبرت هورکاچ خواهد بود و در آخرین مسابقه گائل مونفیس در برابر جان ایزنر کار سختی را پشت‌سر خواهد گذاشت.مسترز روجرزکاپ، امسال در‌حالی در شهر تورنتو برگزار می‌شود که به‌رغم وجود کرونا، علاقه‌مندان تنیس با خرید ۹۳ درصدی بلیت‌های مسابقات در سنترکورت، شور‌و‌شوق بالای خود را نشان داده‌اند و بی‌صبرانه منتظر مسابقات امشب‌هستند. کاربران علاقه‌مند به دنیای تنیس می‌توانند این مسابقات تماشایی را از سایت و اپلیکیشن آنتن دنبال کنند.


 

امیرحسام رنگچیان

تگ ها


تنیس