جشن صد سالگی والیبال ایران برگزار می شود

رییس فدراسیون والیبال از برگزاری جشن صد سالگی والیبال ایران با با اختتامیه لیگ برتر سال ۹۹ خبر داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، جلسه هماهنگی و هم‌اندیشی مدیران عامل باشگاه‌ها به منظور بررسی نحوه برگزاری مسابقات لیگ برتر والیبال در سال ۱۴۰۰ امروز با حضور محمدرضا داورزنی رئیس و دیگر مسئولان فدراسیون و با حضور مدیران عامل و مربیان باشگاه‌های لیگ برتر برگزار شد.


در این جلسه داورزنی در ابتدا با قدردانی از مدیران عامل و سرمربیان باشگاه‌ها گفت: خروجی لیگ سال گذشته تعداد زیادی بازیکن ارزشمند بود که هم اکنون در تیم ملی خودنمایی می کنند. عصر جدیدی در والیبال ایران رقم خورده است.


رییس فدراسیون والیبال با تاکید بر برگزاری جلسه اختتامیه لیگ برتر سال ۹۹ هم زمان با تولد ۱۰۰ سالگی والیبال در ایران افزود: سال گذشته سال خاصی بود. به دلیل وجود شرایط کرونایی مجبور به برگزاری مسابقات لیگ برتر به صورت متمرکز بودیم. خوشبختانه والیبال توانست برنامه‌هایش را عملی کند. همکاری باشگاه‌ها هم باعث شد لیگ در زمان تعیین شده به اتمام برسد. با توجه به قرمز شدن شرایط کرونایی کشور، تصمیم گرفتیم مراسم اختتامیه لیگ با یکصدمین سال والیبال کشور که برنامه آن متعاقبا اعلام می‌شود، به طور همزمان برگزار شود. امسال یکصدمین سال فعالیت والیبال در کشور و تولد ۱۰۰ سالگی والیبال در ایران است. همه کسانی که در ۱۰۰ سال گذشته در رشد و توسعه والیبال کشور اثرگذار بودند، در مراسم تولد ۱۰۰ سالگی والیبال حضور خواهند داشت.


او با بیان این که برای فدراسیون فرقی نمی‌کند لیگ برتر سال ۱۴۰۰ به صورت متمرکز برگزار شود یا خیر اما باید شرایط میزبانی در شرایط کرونایی فراهم باشد گفت: برگزاری مسابقات در شهرستان‌ها حساسیت بیشتری دارد. امیدواریم شرایط کشور به سمتی برود که وضعیت کرونایی اجازه دهد از وجود تماشاگران استفاده کنیم تا هم میزبان‌ها و هم مردم از برگزاری مسابقات لذت ببرند. قرار است تا پایان شهریور درصد قابل توجهی از مردم واکسینه شوند اما این که بتوانیم مسابقات را با حضور تماشاگران برگزار کنیم یا خیربه مصوبات ستاد کرونا بستگی دارد.


داورزنی با اشاره به رشد ژاپن در والیبال نکته‌ای را هم متذکر شد و گفت: شاهد سرعت رشد مدعیان والیبال در دنیا هستیم. در آسیا ژاپنی‌ها خوب کار کرده‌اند و این نیست که بگوییم که ما پا را از آسیا فراتر گذاشته‌ایم. اگر دیر شروع کنیم، جایگاه خود را از دست می‌دهیم. باید مرتب در حال بهتر شدن وضعیت تیم ملی در سطح بزرگسالان باشیم. پس باید در رده جوانان و نوجوانان تلاش کنیم تا خون تازه به تیم ملی بزرگسالان تزریق کنیم. امیدواریم با همکاری باشگاه‌ها، این اتفاق رخ دهد. مدل برنامه‌ریزی ما در لیگ باید به گونه‌ای باشد که به جوانان میدان و فرصتی برای بازی داده شود. هر سال بعد از اتمام لیگ برتر باید تعداد زیادی بازیکن همچون بردیا سعادت، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، میثم صالحی، شریفی و… از دل باشگاه‌ها بیرون بیایند تا همواره امیدوار به آینده بهتر در والیبال باشیم.


وی ادامه داد: در بعضی از پست‌ها باید جدیت بیشتری به خرج دهیم و با برنامه‌تر کار کنیم تا بازیکنانی در تراز جهانی را به تیم ملی معرفی کنیم. آرزو می‌کنم روند رو به رشد والیبال ایران ادامه پیدا کند تا آلکنو با پیدا کردن ۱۲ بازیکن مدنظرش بتواند با آمادگی کامل در المپیک حضور داشته باشد چون نتیجه المپیک، افتخاری برای ما خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

سقوط یک پله‌ای والیبال ایران در رده بندی جهانی

لیگ ملت‌های والیبال؛ روسیه هم حریف اسلوونی نشد

 

 

تگ ها


والیبال تیم ملی والیبال ایران والیبال