جشن ویژه فولادی‌ها با پیراهن ۴۲۱ خلعت

محمدرضا خلعتبری با حضور در دیدار مقابل مس رفسنجان، به چهارمین بازیکن باسابقه تاریخ لیگ برتر و دومین بازیکن شاغل در این لیگ تبدیل شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ستاره ریزنقشی که از شموشک چشم هواداران فوتبال را با تکنیک فوق العاده به خود جلب کرد، حالا در ۳۸ سالگی به یکی از بازیکنان تاریخ‌ساز فوتبال ایران تبدیل شده است و پس از سیدجلال حسینی، رضا عنایتی و مهدی رحمتی، چهارمین بازیکن باسابقه لیگ برتر محسوب می‌شود.

نکته مهم درباره خلعتبری این است که او یکی دو سالی را در الغرافه، الوصل و عجمان سپری کرد و اگر این حضور او نبود، حالا می‌توانست رقیب جدی سیدجلال برای عنوان باقدمت ترین بازیکن لیگ حرفه‌ای ایران باشد.

دوران شکوفایی محمدرضا خلعتبری در ذوب آهن و زمانی رقم خورد که با این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا هم رسید و سپس از راه قطر و امارات به سپاهان رفت و در کمال شگفتی، برای سه دوره مختلف پیراهن این تیم طلایی پوش را برتن کرد.

به جز دو تیم اصفهانی، شموشک، ابومسلم، پرسپولیس، گسترش فولاد، سایپا، شهرخودرو و حالا فولاد خوزستان تیم‌هایی هستند که خلعتبری در آنها به میدان رفته است.

او در ۴۲۱ بازی، بیش از ۳۰ هزار دقیقه به میدان رفته و تنها در سه فصل از لیگ برتر غیبت داشته است. جالب است بدانید خلعتبری ۷۷ گل زده و ۷۷ گل ساخته تا متوسط هر ۲.۷ بازی یک اثر روی گل را ثبت کند که آماری ویژه در طول دو دهه محسوب می‌شود.

محمدرضا خلعتبری علاوه بر یک قهرمانی لیگ برتر با سپاهان، سه نایب قهرمانی این مسابقات را هم در کارنامه دارد.

نکته جالب اینکه او در ۳۸ سالگی و به عنوان یک عنصر هجومی خطرناک همچنان در سطح اول فوتبال ایران حضور دارد و تلاش می‌کند تا با تیم فولاد در بین مدعیان کسب سهمیه قرار بگیرد.

 

تگ ها


فوتبال ایران محمدرضا خلعتبری فولاد خوزستان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال