جلالی: باید با تیم‌های مطرح دنیا بازی کنیم

مجید جلالی می‌گوید که وضعیت تیم ملی از این بهتر نمی‌شود و این تیم قابل احترام است....

به گزارش ورزش سه، تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی برابر سوریه، گام بزرگی برای صعود به جام جهانی برداشت تا رکورد فوق‌العاده دراگان اسکوچیچ در تیم ملی ادامه پیدا کند. با این حال در فوتبال ایران برخی همچنان منتقد اسکوچیچ هستند، موضوعی که با مجید جلالی در موردش صحبت کردیم:

مجید جلالی در مورد شرایط تیم ملی به همشهری گفت: فکر نمی‌کنم وضعیتی بهتر از این وجود داشته باشد، اینکه تیم ملی بتواند در دور نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی از ۶‌بازی، ۱۶‌امتیاز بگیرد. تیم ملی نشان داد که تیمی خوب و قابل احترام است و باید به تیم ملی افتخار کنیم.

جلالی در پاسخ به این سوال که آیا گروه ایران دشوار است؟ عنوان کرد: اگر گروه ایران را با آن گروه مقایسه کنیم، بله، ما در گروه آسان‌تری قرار گرفتیم ولی این هم می‌تواند یک پارامتر باشد. در جام جهانی هم ممکن است گروه آسان و گروه مرگ داشته باشیم و چه بسا که گاهی اوقات برخی تیم‌ها بعضی از بازی‌ها را از دست می‌دهند تا در گروه یا مسابقه‌ای آسان قرار بگیرند.

او در مورد محبوبیت اندک اسکوچیچ در زمان انتخاب گفت: وقتی این مربی انتخاب شد در واقع فاقد اقبال عمومی بود و در این زمینه می‌توان از واژه «بحران مقبولیت» اسم برد. شاید یک‌باشگاه یا یک تیم ملی دست به انتخابی بزند که خیلی‌ها انتظارش را ندارند و همه می‌بینند که آن مربی موفق می‌شود ولی به‌خاطر همان بحران مقبولیت، کار مربی فقط تا زمانی که برنده است پیش می‌رود. کافی است که تیم یک‌باخت یا حتی یک‌مساوی بیاورد تا این بحران شدیدتر شود. الان مسئله این است که دراگان بحران مقبولیت را در کنار خودش دارد، یک طیفی متقاعد شده‌اند که دراگان مربی خوبی است و یک طیف هم این را باور ندارند. برخی این موضوع را عنوان می‌کنند که ما به حریف سختی نخورده‌ایم و این نشات گرفته از تردیدی است که دارند.

سرمربی سابق فولاد، پاس و تراکتور درباره روند دیدگاه خود نسبت به اسکوچیچ اظهار داشت: من دیدگاه خودم را می‌گویم. زمانی‌که ایشان انتخاب شد خیلی تعجب کردم و خیلی پارامترها را در این انتخاب دخیل می‌دانستم ولی حالا متقاعد شدم که اسکوچیچ مربی خوبی است. طبیعتا ضعف‌ها یا ایرادهایی وجود دارد، مثل مصاحبه‌ای که اسکوچیچ در مورد بازیکنان ایرانی کرد یا کاری که در اواخر بازی با لبنان انجام داد، یا اینکه ما در این دو بازی ۲۰‌کرنر زدیم ولی برنامه‌ای برای استفاده از آنها نداشتیم. با این حال وقتی مجموع کار را می‌بینم باید بگویم که متقاعد شدم که اسکوچیچ مربی خوبی است.

جلالی در پاسخ به این سوال که آیا اسکوچیچ برای جام جهانی باید حفظ شود، عنوان کرد: الان نمی‌توان در این زمینه جمع‌بندی خاصی داشته باشیم. ما بعد از بازی با عراق که ان‌شاءالله صعودمان قطعی شد باید چند بازی دوستانه با تیم‌های بزرگ و مطرح تدارک ببینیم تا ببینیم شرایط چطور است و برخی تحلیل‌ها قطعا بعد از بازی با تیم‌های بزرگ روشن‌تر می‌شود. الان برخی نظرها در حد حدس و گمان است که شاید درست باشد و شاید هم نباشد. ما باید یک جا محک جدی بخوریم. البته یک راه دیگر هم وجود دارد.

وی در توضیح این «راه دیگر» خود گفت: ما از تیم ملی دور هستیم ولی برخی به تیم ملی نزدیک هستند. آنهایی که نزدیک هستند و با این تیم زندگی می‌کنند، طبیعتا می‌توانند در مورد مدیریت، ایده‌پردازی، کوچینگ، طراحی تمرینات و خیلی چیزهای دیگر درخصوص اسکوچیچ نظر بدهند، اینکه مربی ما می‌تواند در روزهای سخت‌تر هم خودش را نشان دهد یا خیر. نمی‌دانم فدراسیون کمیته فنی دارد یا خیر و اگر دارد آنها چقدر به این تیم نزدیک هستند. گروه مربیان هم می‌توانند نظر بدهند، مثل وحید هاشمیان.

تگ ها


تیم ملی ایران مجید جلالی