جلالی:‌ قهرمانی پاس را نباید به جادوگری ربط داد

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: نباید قهرمانی ما با پاس را به مسایل جادوگری در فوتبال ربط داد، چون آن افتخار را با تلاش و بازیکنان خوب کسب کردیم ......

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: نباید قهرمانی ما با پاس را به مسایل جادوگری در فوتبال ربط داد، چون آن افتخار را با تلاش و بازیکنان خوب کسب کردیم.

مجید جلالی در نشست خبری پیش از بازی با صنعت نفت آبادان اظهارداشت: زلزله استان کرمانشاه را به هموطنانم تسلیت می گویم و با آنها ابراز همدردی می کنم. باید هرکاری از دستمان بر می آید انجام بدهیم. بازی مهمی فردا داریم، آرمان قاسمی محروم است و بازیکنانمان آماده هستند، یک مصدوم هم داریم، امیدواریم مقابل نفت آبادان بازی خوبی انجام دهیم.۳ بازیکن ما مصدوم هستند، آقاخان،ازکیل باسی و یک بازیکن دیگرمان مصدوم هستند.

وی در مورد بحث های جادوگری در فوتبال که مطرح شد، عنوان کرد: ما همواره سعی می کنیم تمرکزمان روی تیم مان باشد و شرایط کاری خودمان و هدفمان را دنبال می کنیم اما آنچه که می شنویم و می بینیم و به گوشمان می رسد خوب نیست، به طور کلی می خواهم یک چیز به مربیان جوان بگویم، مربیانی که عاشقانه کار می کنند و به دنبال موفقیت هستند؛ اکنون راه های غلطی را به آنها معرفی می کنیم و با وجود این مسائل باید گفت اگر کسی به دنبال چنین مسائلی برود شاید در لحظه بهره مندی داشته باشد اما عقوبت بدی در انتظارش است و نابود می شود.

جلالی با اشاره به راز موفقیت در مربی گری گفت: ۴ عامل راز موفقیت در مربی گری است، این را که من می گویم به خاطر تجربیات ۴۰ ساله ام در فوتبال است، اول اینکه به چنین مسائلی کاری نداشته باشند و آنچه که یک مربی را خوب و موفق می کند تلاش و کوشش در کار، تسلط به علوم مختلف در رابطه با فوتبال است، سوم اینکه تجربیات هرساله شان را مکتوب کنند و هرسال از آن استفاده کنند، چهارم به مهارت مربی گری مجهز شوند، برخی از این مهارت ها خدادادی است و برخی را هم به مربیان تعلیم می دهند و آنها می توانند از الگوهای مربیان مختلف آنها را کسب کنند. اگر این ۴ عامل را در نظر داشته باشند و صادقانه کار کنند مطمئن باشند که لطف خدا هم شامل حال آنها می شود و در مقاطعی به کمک شان می آید، راه دیگری جز این راه ها وجود ندارد. اگر هم چنین راهی وجود داشته باشد مقطعی است.

وی در مورد اینکه شب گذشته در ۹۰ عنوان شد سایپا و پاس هم که قهرمانی آورده اند با مسائل جادوگری بوده، گفت: نباید تمام تیم هایی که موفق می شوند را به این مسائل ربط بدهیم، این بدترین القائات است و بدترین راهی است که به جوانان نشان می دهیم و خطر بزرگی است. اگر پاس قهرمان شده کلکسیونی از بهترین بازیکنان آن زمان را داشته، گروه مربی گری اش هم صبح به باشگاه می آمده و شب بازمی گشته است، نباید زحمات مجموعه را به مسائل دیگر ربط بدهیم. کسانی که می خواهند زحمات تیم های موفق را با چنین مسائلی تحت تاثیر قرار بدهند زحمات خودشان به باد می رود، باید سعی کنیم مسائل را به مربیان به خوبی معرفی کنیم، نباید چنین باورهایی را به جامعه بدهیم، باید باورهای بهتری به جامعه تزریق شود، نباید اصرار کرد و بگوییم هرکسی موفق می شود در چنین راهی بوده، می دانید با چنین روشی چه فاجعه ای برای آینده رقم می زند؟ نه فقط در فوتبال بلکه در همه بخش های جامعه فوتبال چنین کاری خطر بزرگی محسوب می شود.

جلالی در مورد اینکه شما به عنوان یک مربی با تجربه در فوتبال چند مورد از فساد در فوتبال را بیان کنید، گفت: کلاً فوتبال مثل یک اتاق شیشه ای است و هرکاری که در آن انجام می شود را همه می بینند اما در جاهای دیگر ممکن است کارهایی رخ بدهد که در جایی هم منعکس نمی شوند و در اتاق بُتنی قرار دارند. نمی توانیم بگوییم فوتبال نسبت به آنها چه وضعیتی دارد، با این شرایط فوتبال همه چیزش عالی است، با اطمینان می گویم فوتبال نسبت به بخش های دیگر مثل سیاست، اقتصاد، شهرداری ها و ... وضعیت بهتری دارد، بروید کند و کاو کنید، متأسفانه هرجا بروی به چنین مسائلی بر می خورید ضمن اینکه پرداختن به این مسائل کمکی به فوتبال و جامعه جوان ما نمی کند.

جلالی در مورد اینکه چطور می گوئید که پرداختن به این مسائل کمکی به فوتبال نمی کند، اظهارداشت: زمانی من خودم در مورد این مسائل صحبت کردم و غرامتش را هم دادم، صحبت های من هیچ فایده ای نداشت، من می خواستم با بیان حرف هایم اوضاع بهتر شود اما وضعیت آشفته تر شد، هرکسی تفکرات و دیدگاه های خودش را دارد، در کشور هم تریبون زیاد داریم، تریبون گران، تریبون ارزان و می توانند نظراتشان را ارائه بدهند، آن چیزی که برای اجتماع خوب است باید بیان شود و حداقل راه های خوب و بهتر را به جوانان القا کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در مورد اینکه تیمش اقتصادی و زیرکانه بازی می کند، گفت: در فوتبال دنیا این مسائل وجود دارد، فوتبال روز دنیا اکنون صبورانه، سخت کوشانه و زیرکانه است، این فوتبال در دنیا مرسوم شده، ایتالیا و هلند در این جام جهانی حضور ندارند و می بینید که چه وضعیتی است، تیم ملی ما هم یک دوره خوب و قوی را پشت سر می گذارد و فوتبالی محکم، با حوصله و زیرکانه بازی می کند، اینها شاخص های حال حاضر فوتبال دنیاست و اوج آن را هم در جام جهانی خواهیم دید، این در حال حاضر فوتبال مطلوب همه مربیان دنیاست و تعریف روشنی از فوتبال است، ما هم تلاش می کنیم که به موفقیت برسیم.

وی در مورد اینکه با ۷ برد پیاپی مدعی قهرمانی در لیگ برتر هستند، گفت: ما ادعایی در لیگ نداریم، بازی های سختی پیش رو داریم، آن هم با لیگی که مدام با تعطیلی مواجه می شویم، این تعطیلی ها می تواند تیم ها را دگرگون کند و برای برخی تیم ها خوب و برای برخی تیم ها ممکن است بد باشد، ما هدفمان این است که این روند خوبمان را ادامه بدهیم، هدف گذاری ما این است که یک تیم خوب باشیم و فوتبال خوبی ارائه دهیم.

 

 

تگ ها


اخبار روز جادوگری در فوتبال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال