جلالی: پرسپولیس بهترین تیم لیگ برتر است

مجید جلالی می‌گوید پرسپولیس با وجود اینکه در دربی بی کیفیت بوده اما از نظر فنی بهترین تیم لیگ برتر محسوب می‌شود....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فرهیختگان، دربی شماره ۹۶ روز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی و در مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌حذفی برگزار شد و استقلال توانست همانند سال گذشته رقیب سنتی‌اش را در ضربات پنالتی از پیش‌رو بردارد و راهی مرحله بعدی شود. مجید جلالی قبل از این بازی، پیروزی استقلال را در ضربات پنالتی پیش‌بینی کرده و البته تاکید کرده بود که زور پرسپولیس در بحث فنی بیشتر ولی انگیزه استقلالی‌ها برای برد بالاتر است. همین اتفاق هم افتاد و بازی نه‌چندان زیبای دو تیم به پنالتی و برد استقلال رسید تا  آبی‌ها که قهرمانی در لیگ را از دست رفته می‌بینند برای قهرمانی در جام‌حذفی امیدوار شوند. با کارشناس فوتبال کشورمان هم‌صحبت شدیم تا تحلیلش را از این بازی نه‌چندان زیبا بشنویم. گفت‌وگو با مجید جلالی را درباره دربی و البته درگذشت حمیدرضا صدر ادامه خواهید خواند:


**خبر درگذشت دکتر صدر کام فوتبالی‌ها را تلخ کرد.
بله و قبل از هرچیز می‌خواهم فقدان دوست بسیار عزیزم دکتر صدر عزیز را به همه خانواده فوتبال و سینما از صمیم قلب تسلیت بگویم. او انسان بسیار فرهیخته و متین و باسوادی بود که معتقدم نبودن چنین اشخاصی درحقیقت یک ضایعه برای جامعه است. این رفتن تلخ را به همه دوستداران فوتبال و سینما و خانواده صدر تسلیت می‌گویم.


**از دربی پنجشنبه بگویید، شما قبل از بازی گفته بودید زور فنی پرسپولیس بیشتر است ولی بازی به پنالتی کشیده می‌شود و شانس استقلال برای پیروزی بیشتر است، همین اتفاق هم افتاد، چطور این تحلیل را داشتید؟
پرسپولیس درحال حاضر از نظر فنی نسبت به بقیه تیم‌های لیگ برتر تیم بهتری است، حتی از نظر نفرات در پست‌های مختلف برتری محسوسی دارد، منتها وقتی به چند بازی اخیر استقلال نگاه می‌کردید می‌دیدید که آنها واقعا در بالاترین سطح انگیزشی قرار دارند و این می‌تواند یک پارامتر مهم برای برنده‌شدن باشد. با توجه به همین دو موضوعی که گفتم به این نتیجه می‌رسیدم که این بازی باید پایاپای حتی در وقت اضافه پیش برود و در پنالتی‌ها معمولا تیم‌‌هایی که انگیزه‌های بالاتری دارند موفق می‌شوند و به همین خاطر این تحلیل را از چند روز قبل ارائه دادم.


**۱۲۰ دقیقه دربی را چطور دیدید؟
واقعیتش این است که این مسابقه شهرآورد مانند مسابقاتی که در این یکی، دو سال اخیر انجام دادند از نظر کیفیت پایین‌تر بود که می‌شود گفت به‌خاطر جام‌حذفی این‌گونه بود. تیم‌ها محتاط‌تر از همیشه بازی کردند و دیدیم که وقتی هرکدام از تیم‌ها به حمله می‌رفتند فقط دو یا سه نفر در حمله مشارکت داشتند درحالی که با ۷، ۸ نفر از بازیکنان حریف مواجه بودند. فقط زمان‌هایی که سعی می‌کردند توپ را حفظ و بازی‌گردانی کنند، آنجا به‌صورت ۱۰ در مقابل ۹ می‌شدند و تک و توک موقعیت‌ها بر اثر همان بازی‌گردانی‌های زیاد برای تیم‌ها به دست آمد و درمجموع خیلی بازی باکیفیتی نبود.


**پرسپولیس در زمین محتاط‌تر به‌نظر می‌رسید.
شاید محتاط بودن پرسپولیس به‌خاطر سطح انگیزش‌هایش یا شاید موضوعات حاشیه‌ای که الان در مجموعه پرسپولیس پیش آمده است باشد، چون استقلالی‌ها هم موضوعات حاشیه‌ای را دارند منتها الان برای یک هدف مشخص متحد شدند و خودشان کارشان را پیش می‌برند. پرسپولیسی‌ها هم واقعا اگر می‌خواهند در لیگ برتر موفق باشند باید اولویت‌های‌شان را مشخص کنند و فکر می‌کنم هیچ اولویتی بالاتر از قهرمانی در لیگ برتر نیست، بنابراین برای این هدف باید منسجم شوند.


**این دربی به لحاظ بازی زیبا چیزی برای نمایش داشت؟
مسابقه دربی که انجام شد چیزی که بتوانیم از نظر فنی روی آن متمرکز شویم و بگوییم اینجا بازی زیبایی بود، واقعیتش این است که نداشت و هر دو تیم محتاط بودند، سعی در حفظ بازی داشتند و خیلی ریسک نکردند؛ حتما در لیگ شاهد بازی‌های زیباتری از این دو تیم خواهیم بود.


**پرسپولیس را قهرمان لیگ برتر می‌دانید؟ سرخ‌پوشان پایتخت چه باید بکنند تا صدر جدول را حفظ کنند؟
فکر می‌کنم اگر اتفاق خاصی نیفتد تیم پرسپولیس می‌تواند قهرمان شود، وقتی به بازی‌هایی که در پیش دارند هم نگاه می‌کنیم می‌توانیم بگوییم شانس پرسپولیس خیلی بیشتر است و از آن گذشته با بازی‌هایی که انجام می‌شود از آنجایی که شاید سپاهان نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده پرسپولیس باشد و در سه بازی اخیر سپاهان دیدیم که یک مقدار شکننده‌تر بازی می‌کند و روند پیشرفتش کمی کند شده است، به این دلیل شاید بتوانیم بگوییم پرسپولیس شانس خیلی بیشتری برای قهرمان شدن در لیگ دارد.

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران نساجی مازندران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال