جلالی: نگفتم قلعه نویی بهتر از ونگر است

مجید جلالی در یکی از مصاحبه هایش درباره تاثیر شرایط محیطی در میزان موفقیت مربیان مثالی زد که خیلی در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت....

به گزارش"ورزش سه" جلالی در مصاحبه ای که در شهریور ماه سال ۹۷ در تلویزیون اینترنتی و اپلیکیشن آنتن داشت، در جایی از حرف هایش برای توضیح نقش و تاثیر شرایط محیطی در موفقیت مربیان گفت:" با اعتقاد کامل می گویم که قلعه نویی از مورینیو بهتر است. علی دایی از دشان بهتراست و فقط فرقش در محیط است. این مربیان  را محکوم نکنید.  یک نفر در نازی آباد و با فرهنگ آنجا بزرگ شده و دیگری در بارسلون کنار بابی رابسون رشد کرده است. من و امثال من را محکوم نکنید. "


و این حرف هاو ویدئوی جلالی دستمایه انتقادهایی نیز قرار گرفت. سرمربی گل گهر که دیشب در لایو اینستاگرامی با بهنام مددی خبرنگار ورزشی صحبت می کرد در این رابطه گفت:" در مصاحبه ای که با پژمان راهبر در سایت آنتن داشتم چیزی را گفتم که هنوز هم روی آن هستم."


او افزود:" من آن جمله را گفتم و مسایل دیگری را هم مطرح کردند اما توضیحات را برداشتند و فقط به آن یک تکه پرداختند."


او اضافه کرد:" من هیچوقت نگفتم قلعه نویی از ونگر بهتر است. در دنیای مربیان برخی  مربی ها تکنسین پیروزی هستند. بازیکن خوب می گیرند، به خوبی مدیریت می کنند، کوچینگ قوی کنار زمین دارند و از مهره ها خوب بازی می گیرند. اگر این تقسیم بندی را بپذیریم امیرقلعه نویی بهترین در این سبک در فوتبال ایران است." او ادامه داد:"  وقتی قلعه نویی و مورینیو در یک سبک هستندو آن ها را با هم مقایسه می کنم پیش خودم می گویم اگر قله نویی در فوتبال پرتغال رشد می کرد ، بعد در بارسلونا کنار بابی رابسون بود چرا نمی توانست بهتر از مورینیو باشد؟ قطعا می توانست."


جلالی همچنین گفت:" بیست سال بر سر ما کوبیدند که مربیان داخلی چیزی بلد نیستند. من می گویم اگر ما چیزی بلد نیستیم هم تقصیرخودمان نیست ، محیط تعیین می کند که چگونه باشیم. من می گویم محکوم کردم مربیان ایرانی محکوم کردن محیطی است که در آن زندگی می کنیم.باز هم قلعه نویی اگر در آن محیط بود مربی بهتری می شد."


او در توضیح سبک های مختلف کاری مربیان گفت:" بعضی مربیان دیگر هم ممکن است بازیکن بگیرند ما با آن بازیکنان سبک می سازند؛مثل آرسن ونگر، رینوس میشل ، تراپاتونی و گواردیولا. یکسری مربیان دوست دارند با بازیکنان جوان کار کنند. سبک های کاری مختلفی در دنیای مربیگری وجود دارد."

تگ ها


گل گهرسیرجان مجید جلالی