جلسه اتحادیه جهانی کشتی با حضور نماینده ایران برگزار شد

وبینار کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی با حضور نناد لالوویچ رئیس اتحادیه و علی اکبر دودانگه به نمایندگی ایران برگزار شد....

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از  فدراسیون کشتی، وبینار (ویدیو کنفرانس اینترنتی) کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی بعد از ظهر امروز (به وقت ایران) با حضور نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی، علی اکبر دودانگه نماینده فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران، میخائیل مامیاشویلی نایب رئیس اتحادیه جهانی کشتی و رئیس فدراسیون کشتی روسیه، ریچ بندر مدیر اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا، دانیل ایگالی قهرمان المپیک و جهان و سایر اعضاء برگزار شد.

در این وبینار که اکثر مباحث مطرح شده در آن در حد پیشنهاد بود، ابتدا در مورد برگزاری مسابقات نوجوانان در سطح قاره ای و جهانی تبادل نظر شد که همه ی اعضاء با توجه به زمان از دست رفته و همچنین حفظ سلامتی ورزشکاران درخواست بر لغو این مسابقات داشتند.

در ادامه در مورد برگزاری مسابقات جوانان گفت و گو شد که بیشتر نظر اعضاء بر این بود که با توجه به اهمیت این رده ی سنی و اینکه از آینده های کشتی هستند، مسابقات برگزار شود.

بیشترین چالش در این جلسه در مورد برگزاری مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۰ و در مهرماه سال جاری بود که نماینده روسیه موافق برگزاری این رقابت ها بود و نمایندگان ایران و آمریکا با توجه به اینکه درگیر ویروس کرونا هستند و تمامی باشگاه ها بسته است، مخالف برگزاری این مسابقات بودند.

علی اکبر دودانگه بعنوان نماینده فدراسیون کشتی گفت: در حال حاضر باشگاه های ما تعطیل هستند و هنوز مشخص نیست که چه زمانی فعالیت های کشتی در ایران آغاز خواهد شد و در صورتی که حتی این اجازه نیز صادر شود، کشتی گیران ما زمان کافی برای آماده سازی و تمرین ندارند، ما فرصت نداریم که رقابت های انتخابی را انجام و اردوهای خود را برگزار کنیم. در ادامه بندر نماینده کشتی آمریکا نیز با نماینده کشورمان هم نظر بود و بحث در این مورد به نتیجه نرسید.

در ادامه نماینده فدراسیون کشتی ایران پیشنهاد داد تا مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۱ و چهار ماه بعد از بازی های المپیک برگزار شود.

دودانگه که بعنوان نماینده رسمی فدراسیون کشتی ایران در این جلسه حضور داشت با اشاره به اینکه سلامتی کشتی گیران مهمترین اولویت ما است، گفت: هنوز ستاد ملی مقابله با کرونا در دولت ما اجازه بازگشایی باشگاه ها و فعالیت کشتی را نداده و ما تابع سیاست های آن ها هستیم و اگر این اجازه هم صادر شد، ما نمی توانیم که با فشار به کشتی گیران باعث ضرب خوردگی و مصدومیت آنها بشویم. 

وی ادامه داد: اگر قرار باشد در سال ۲۰۲۰ رقابت های جهانی داشته باشیم تکلیف سهمیه این مسابقات و همچنین سهمیه های المپیک که به نفرات برتر رقابت های جهانی سال ۲۰۱۹ داده اید ،چگونه خواهد بود.

دودانگه در این جلسه به طور کامل از مواضع کشتی ایران دفاع کرد تا در این برهه حساس، کشورهای دیگر بر تصمیم گیری اتحادیه جهانی کشتی در حالی که شرایط ایران به دلیل ویروس کرونا به حالت عادی بازنگشته است، تأثیرگذار نباشند. 

در پایان این جلسه چند ساعته با توجه به اینکه نظرات سه قطب برتر کشتی دنیا (ایران، روسیه، آمریکا) با هم همسو نبود، در تمامی موارد از جمله رقابت های رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان جمع بندی و تصمیم گیری نهایی بعمل نیامد و قرار شد در روزهای آینده، کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی بار دیگر در این رابطه تشکیل جلسه دهد.

تگ ها


علی اکبر دودانگه اتحادیه جهانی کشتی نناد لالوویچ