جلسه عزیزی‌خادم و النعیمی در قصر الاسود(عکس)

یک روز پیش از مصاف حساس تیم فوتبال امارات و ایران، عزیزی خادم نشستی با رئیس فدراسیون فوتبال امارات داشت و طی این ملاقات در مورد زمینه‌های همکاری دو کشور بحث و تبادل نظر شد....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال شهاب‌الدین عزیزی خادم، رییس فدراسیون فوتبال ایران به همراه مهدی مهدوی کیا در ضیافت ناهار راشد بن حمید النعیمی، رییس فدراسیون فوتبال امارات در قصرالاسود شرکت کرد. در این نشست رییس فدراسیون امارات گفت: ایران کشور بزرگی است. ضمن این که از جنبه‌های تمدنی و فرهنگی و فوتبالی، ایران و امارات بسیار نزدیکند و مراوده  بالایی در حوزه مالی دارند. ما مایل به افزایش و ارتباط بیشتر با ایران هستیم.


وی با تاکید بر این موضوع که فدراسیون‌های ایران و امارات می‌توانند برای توسعه فوتبال در منطقه موثر باشند، گفت: در حوزه داوری ۷ سال است که هیچ مراوده ای نداشتیم و مشتاقیم این مراوده از سر گرفته شود.


در ادامه این نشست صمیمی، عزیزی خادم گفت: فلسفه فوتبال این است که به دور از سیاست باشد و همه علاقه‌مندان از ذات فوتبال لذت ببرند؛ اما فوتبال ایران قربانی مسائل سیاسی شده و محرومیت ایران از میزبانی ظلم بزرگی بود. به هر صورت گام اول برداشته شد و نشان دادیم تعامل بالایی با فیفا و AFC داریم و امیدواریم میزبانی باشگاه‌ها نیز هرچه زودتر به ایران برگردد.


وی با بیان اینکه دو کشور اشتراکات بالایی دارند، گفت: جام جهانی فوتبال برای اولین بار در منطقه خاورمیانه برگزار می‌شود. باید از این فرصت بهترین بهره را برد و در راستای ارتقای دانش فوتبال منطقه از آن استفاده کرد.


در ادامه این جلسه مقرر شد تفاهم‌نامه ای بین دو فدراسیون فوتبال ایران و امارات منعقد شود و مواردی چون تیم‌های پایه، ملی و به ویژه تیم‌های امید دو کشور، داوری، پزشکی و اردوهای مشترک در آن گنجانده شود و از ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری دو کشور استفاده شود.


در پایان عزیزی خادم گفت: به نفع همه ماست که میزبانی ها به ایران بازگردد. جدا از اینکه این حق فوتبال ایران است، حل و فصل موضوع به نفع فوتبال کشورهای منطقه است. نباید تصمیم سیاسی بگیریم. دو طرف برای امضای مشترک تفاهم نامه، اراده جدی دارند و در اولین فرصت این قرارداد همکاری امضا خواهد شد.

گفتنی است رییس فدراسیون ایران از رییس فدراسیون فوتبال امارات دعوت کرد تا همزمان با حضور اینفانتینو، رییس فیفا در ایران و دیگر روسای فدراسیون‌های منطقه، به ایران سفر کند تا موضوع توسعه فوتبال آسیا به عنوان یک مطالبه از سوی کشورهای منطقه مطرح و پیگیری شود.

تگ ها


فدراسیون فوتبال شهاب‌الدین عزیزی خادم