جلسه هم‌اندیشی سرمربیان لیگ برتر با حضور دبیر فدراسیون فوتبال

جلسه هم‌اندیشی سرمربیان لیگ برتر با حضور ابراهیم شکوری دبیر فدراسیون فوتبال و سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات لیگ برتر در آکادمی ملی فوتبال برگزار شد...

سرمربیان لیگ برتر و مسئولان برگزاری مسابقات به بررسی تقویم پیشنهادی لیگ نوزدهم پرداختند.
به گزارش مدال،  جلسه هم‌اندیشی سرمربیان لیگ برتری در آکادمی ملی فوتبال از لحظاتی پیش با حضور ابراهیم شکوری سرپرست دبیرکلی فدراسیون،‌ سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ و مرتضی محصص رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال در محل برگزاری کلاس مربیگری حرفه‌ای آغاز شد. 
در این نشست سرمربیان مطرحی چون  امیر قلعه‌نویی حضور ندارند همچنین از استقلال هیچ مربی در این نشست حاضر نشده است. 
* جواد نکونام، علیرضا منصوریان، رضا مهاجری،حسین فرکی، رسول خطیبی، عبدالله ویسی و فراز کمالوند و حسین فرکی سرمربیان تیم‌های لیگ برتری هستند که که در این نشست حاضر شده‌اند. 
* علی دایی سرمربی که بدون تیم است هم در این جلسه حاضر شد. 
* پیش از شروع جلسه مربیان با هم شوخی می‌کردند و یکی از ‌آنها از اکبر میثاقیان به عنوان باتجربه‌ترین شاگرد کلاس مربیگری اسم برد و گفت: او انگیزه خیلی زیادی در مربیگری دارد که باز هم در کلاس مربیگری شرکت می‌کند. 
*  میرشاد ماجدی هم در این جلسه حضور دارد. 
* اکبر محمدی و سیروس پورموسوی هم از میهمانان ویژه این نشست هستند. 
* قرار است در این جلسه درمورد تقویم پیشنهادی لیگ برتر نوزدهم صحبت شود.
* غیبت قلعه‌نویی در نشست مورد توجه خود مربیان بود. 
* از تیم پرسپولیس نیز هیچ مربی در این نشست حاضر نشده است و درواقع دو تیم استقلال و پرسپولیس بدون نماینده در جلسه هم‌اندیشی هستند. 
* حاضرین در این نشست هم مربیانی هستند که برای حضور در کلاس مربیگری در آکادمی ملی فوتبال حضور دارند. قرار است این نشست تا ساعاتی دیگر ادامه داشته باشد و خبرنگاران بیرون از این جلسه منتظر پایان نشست هستند.
* میرشاد ماجدی از مسئولان فدراسیون فوتبال که عضو هیات مدیره باشگاه استقلال هستند حاضر نشد با خبرنگاران درمورد مسائل استقلال گفت‌وگو کند. 
* نشست هم‌اندیشی سرمربیان تیم‌های لیگ برتری با ابراهیم شکوری سرپرست دبیرکلی و سعید فتاحی مسئولان مسابقات سازمان لیگ حدود دو ساعت طول کشید. 
* ویلموتس سرمربی جدید تیم ملی برخلاف کی‌روش خواستار تعطیلی مسابقات لیگ برای آماده‌سازی تیم ملی نیست و بر روی برگزار مسابقات لیگ تاکید دارد. 
* سرمربی جدید لیگ خواستار آماده‌سازی تیم ملی و برگزاری اردوها نهایتا دو تا سه روز قبل از فیفا دی است.
* علیرضا منصوریان نسبت به محرومیت 3 جلسه‌ای خود به سعید فتاحی اعتراض کرد.

ابراهیم شکوری در حاشیه نشست هم‌اندیشی سرمربیان لیگ برتری، گفت: مربیان که در کلاس حرفه‌ای شرکت می‌کنند، یکی از اعضای اصلی فوتبال ما هستند، در برگزاری مسابقات لیگ مؤثرند، قطعا نظرات آنها در برنامه‌ریزی و برگزاری لیگ می‌تواند مؤثر باشد و ما می‌توانیم امسال از نظرات آنها در آسیب‌شناسی لیگ استفاده کنیم. 

شکوری افزود: با آسیب‌شناسی‌ که بین فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و مربیانی که اغلب آنها در کنار لیگ برتری کار می‌کنند، می‌توانیم نقاط ضعف را به حداقل برسانیم، مطمئناً اگر بگویم عالی کار کرده‌ایم یا عالی هستیم، به دور از واقعیت است، اما در تلاش هستیم که کار را به جایی برسانیم که کمترین مشکل را داشته باشیم. 

وی در ادامه افزود: در این راه همه ما از فدراسیون، سازمان لیگ، مربیان، بازیکنان و هواداران باید در یک جهت حرکت کنیم و به هم کمک کنیم تا ان‌شاءالله شرایط خوبی را رقم بزنیم. 

شکوری در خصوص اینکه آیا کمیته اخلاق، بازی خوبی برای فدراسیون فوتبال است، گفت: کلیه کمیته‌ها بازوهای فدراسیون هستند و ما سعی می‌کنیم از پتانسیل آنها استفاده کنیم که کمیته اخلاق هم یکی از این کمیته‌ها است. ما سال گذشته کمیته اخلاق شلوغی داشتیم به خاطر مشکلاتی که وجود داشت و ان‌شاءالله سعی می‌کنیم که همیشه هر کس در حیطه وظیفه خودش حرکت کند. 

بیشتر بخوانید:

هشدار به باشگاه پرسپولیس؛ سایه سنگین دلال‌ها در انتخاب سرمربی خارجی

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران ابراهیم شکوری سعید فتاحی سازمان لیگ لیگ برتر نوزدهم لیگ برتر خلیج فارس فوتبال