جلسه ویژه اتحادیه لالیگا بدون ۳ باشگاه خیانت کار

خاویر تباس از ۱۷ باشگاه لالیگا و ۲۲ باشگا دسته دوم اسپانیا برای جلسه ویژه روز پنجشنبه دعوت کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، بامداد دیروز سوپرلیگ اروپا رسما متولد شد و با بیانیه رسمی باشگاه رئال مادرید از همین تابستان شروع به فعالیت خواهد کرد.

در این بیانیه ۱۲ باشگاه به عنوان موسس سوپرلیگ جدید اروپایی نام برده شده اند که در واقع مقابل لیگ قهرمانان یوفا قرار می گیرد.

رئال مادرید، منچستریونایتد، آرسنال، چلسی، تاتنهام، سیتی، لیورپول، بارسلونا، اتلتیکو مادرید، اینترمیلان، آث میلان و یوونتوس باشگاه های موسس سوپرلیگ اروپا هستند. سه باشگاه اسپانیایی، شش باشگاه انگلیسی و سه باشگاه ایتالیایی که به این جمع سه باشگاه دیگر نیز اضافه خواهد شد.

موج مخالفت ها از روز گذشته شروع شده و نه تنها لیگ های اروپایی که یوفا و فیفا نیز شدیدا علیه سوپرلیگ موضع گرفتند و اعلام شده است که باشگاه های موسس باید منتظر عواقب این تصمیم باشند.

خاویر تباس رئیس لالیگا که از مدت ها پیش مخالف این ایده بود، روز گذشته با انشار بیانیه ای بار دیگر مخالفتش را نشان داد. او برای روز پنجشنبه ساعت ۱۲ به وقت محلی از روسای ۱۷ باشگاه لالیگا و ۲۲ باشگاه دسته دوم اسپانیا برای یک جلسه ویدیویی دعوت کرده است.

در این جلسه نماینده های رئال، بارسا و اتلتیکو که از آنها به عنوان باشگاه های خیانت کار نام برده می شود، حاضر نخواهند بود. قرار است در این جلسه در مورد تبعات سوپرلیگ و مسائل مربوط به آن بحث شود.

جالب اینکه میگل آنخل خیل نایب رئیس اتلتیکو و اتحادیه لالیگا، خود جزو موسسان سوپرلیگ است.

تگ ها


اتلتیکو مادرید بارسلونا رئال مادرید