جمهوری چک ۲ - ۱ انگلیس؛ اولین شکست سه‌شیرها

جمهوری چک امشب در مقدماتی یورو ۲۰۲۰ در خانه مقابل انگلیس به یک پیروزی ارزشمند دست یافت...

جمهوری چک امشب در مقدماتی یورو ۲۰۲۰ در خانه مقابل انگلیس به یک پیروزی ارزشمند دست یافت

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰، از ساعت ۲۲:۱۵، جمهوری چک در ورزشگاه سینوبوی شهر پراگ، میزبان انگلیس بود که این دیدار در نهایت با برتری ۲-۱ میزبان به پایان رسید.

انگلیس که در دیدار رفت ۵-۰ به پیروزی رسیده بود این بازی را نیز هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۴، استرلینگ که از سمت چپ نفوذ کرده بود با خطای چلوستکا سرنگون شد و هری کین پنالتی به دست آمده را تبدیل به گل اول سه‌شیرها کرد. دقایقی بعد روی توپ برگشتی از سوی مدافعین انگلیس، ضربه کوفال با عکس‌العمل استثنایی پیکفورد به کرنر رفت.

اما تلاش چکی‌ها خیلی زود به ثمر نشست. روی کرنر ارسالی، چلوستکا با یک پاس کوتاه موقعیت را برای یاکوب برابچ مهیا کرد و او هم با یک ضربه بغل پا دروازه انگلیس را باز کرد تا همه‌چیز مساوی شود.

بعد از گل تساوی، بازیکنان چک بازی را در اختیار گرفتند و با نفوذ از جناحین بارها مدافعین سه‌شیرها را با مشکل مواجه کردند. در دقیقه۳۳، هری کین در فضایی خوب صاحب توپ شد و یک پاس زمینی ارسال کرد اما میسون مانت چند سانتیمتر برای گلزنی کم آورد تا این موقعیت عالی از دست برود. در ادامه تلاش‌های دو تیم نتیجه‌ای در برنداشت و نیمه اول با همان تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

انگلیس نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۵۵، پاس هری کین، استرلینگ را با دروازه تک به تک کرد اما توماژ واچلیک با عکس‌العمل خود اجازه گلزنی را به ستاره منچسترسیتی نداد. دقایقی بعد ماسوپوست از پشت محوطه جریمه دروازه انگلیس را هدف قرار داد اما پیکفورد با یک واکنش عالی توپ را به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۷۶، بعد از یک و دوی زیبای بازیکنان چک، ضربه زاویه بسته کرال با واکنش پیکفورد راهی به دروازه پیدا نکرد. دقایقی بعد، این بار پاس در عمق عالی دکلان رایس، موقعیت را برای هری کین ایجاد کرد اما او در شرایطی ایده‌آل مقابل واچلیک ناکام ماند. اما قفل دروازه‌ها در نیمه دوم سرانجام شکست. در دقیقه ۸۵، روی نفوذ ماسوپوست از سمت راست و پاس به بیرون زیبای او، زدنک اوندراسک که تازه به بازی آمده بود دروازه انگلیس را گشود تا تعویض طلایی یاروسلاو شیلهاوی لقب بگیرد. در ادامه تلاش‌های شاگردان ساوت‌گیت بی‌ثمر بود و این دیدار با برتری ۲-۱ جمهوری چک به پایان رسید.

چک با این پیروزی ۱۲ امتیازی شد به خاطر تفاضل گل کمتر، پایین‌تر از انگلیس، در رده دوم گروه A قرار گرفت.

ببینید:

خلاصه بازی جمهوری چک 2 - 1 انگلیس/ ویدیو

جمهوری چک ۲ - ۱ انگلیس؛ اولین شکست سه‌شیرها

تگ ها


تیم ملی انگلیس سه‌شیرها گرت ساوت‌گیت مقدماتی یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان تیم ملی چک فوتبال