Banner

جنجالی‌ترین حکم تاریخ فوتبال آسیا صادر می‌شود؟

دیوان داوری ورزش (CAS) امروز جلسه رسیدگی به شکایت امارات از قطر را برگزار کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، طبق ادعای اسپولگ پیروزی ۴ بر صفر قطر برابر امارات در نیمه نهایی جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ در حالی رقم خورده که تیم میزبان معتقد است قطری ها از ۲ بازیکن غیر مجاز در رقابت ها استفاده کرده اند.این ادعا اما  در کمیته انضباطی و سپس تجدیدنظرِ AFC رد شد. امارات اما شکایت خود را به دادگاه عالی ورزش برد  و مجددا نسبت به حضور غیر قانونی المعز علی و بسام الراوی در تیم ملی قطر شکایت کرد. آنها معتقد  هستند که مادران این دو بازیکن متولد قطر نیستند و استفاده از این دو بازیکن در رقابت ها، مقررات مرتبط با شایستگی(صلاحیت یا مشمولیت) بازیکنان برای تیم‌های ملی را نقض کرده و آن دو مصداق بازیکن غیر مجاز بوده اند.


با توجه به قوانین فیفا، دو واژه کلیدی در این مبحث مشمولیت ( eligibility) و ملیت ( nationality ) هستند و در صورت اثبات استفاده از بازیکن غیرمجاز، نتیجه بازی به ضرر تیم خاطی تغییر خواهد کرد.


حالا اما در شرایطی که بیشتر از یک سال از قهرمانی قطری ها در جام ملت های آسیا و در خاک امارات سپری شده، باید چند هفته دیگر هم در انتظار حکم دادگاه عالی ورزش (CAS) بمانیم و ببینیم این دادگاه در نهایت چه رایی برای این پرونده مهم صادر خواهد کرد.

معزعلی ستاره قطر در جام ملتهای آسیا بود که آقای گل این مسابقات هم شد . اماراتی ها عقیده دارند او صلاحیت حضور در تیم ملی قطر را نداشته است.

بسام الراوی مدافع عراقی الاصل تیم ملی قطر و الدحیل  اولین بازیکنی است که در ماچرای پاسپورت مورد ظن اماراتی ها قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

ستاره پی اس جی به ایتالیا بر می گردد؛ احتمالا یووه

تگ ها


امارات فوتبال جهان قطر فوتبال