جنجالی‌ترین چهره حقوقی فوتبال؛ آبی یا قرمز؟

نام غلامرضا رفیعی مشاور حقوقی فدراسیون به عنوان فرد ذی نفوذ در پرونده‌های اخیر فدراسیون فوتبال به گوش می‌رسد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رفیعی که چهره‌ای آشنا در پرونده‌های حقوقی ایران در دو دهه پیش است از  گذشته به عنوان وکیل و مشاور حقوقی با باشگاه‌هایی مثل پرسپولیس، پیکان، راه آهن، صبا، استقلال، سپاهان، تراکتور و البته فدراسیون فوتبال همکاری داشته و در دوره‌ای هم به عنوان نماینده صدا و سیما در موضوع حق پخش وارد عمل شده بود. جالب اینکه او در این سالها در چهار دوره مختلف هدایت  پرونده‌های حقوقی مختلفی در باشگاه پرسپولیس را برعهده داشته و از علی پروین تا حمیدرضا گرشاسبی و از علیرضا رحیمی تا علی اکبر طاهری مدیرانی هستند که این چهره حقوقی فوتبال ایران با آنها مشغول به فعالیت بوده است‌.

در روزهای گذشته این خبر منتشر شده که رفیعی نقش مستقیمی در پرونده حقوقی بازیکن گابنی گل‌گهر داشته و مسئولیت انشای این رای برعهده اوست. همچنین در موضوع محرومیت پنج ساله علی خطیر از سمت کمیته اخلاق هم از جانب این چهره پر سروصدای فوتبال ایران بحث‌هایی در همین زمینه درگرفته و او رفیعی را از عوامل صدور این حکم می‌داند که این موضوع نام او را به صدر اظهارنظرهای جنجالی چه از سوی هواداران پرسپولیس و چه از سوی طرفداران استقلال کشانده است.

جالب اینکه رفیعی چندی پیش با اظهار نظری درباره اینکه داوران ایرانی از مسابقات خارجی توپ‌ها را به صورت باد نشده به ایران می‌آورند خبرساز شده بود که دو روز  پیش مخبر معاون اول رییس جمهور با ذکر خاطره‌ای از ماجراهای مربوط به تحریم و اینکه لوازم مربوط به احداث کارخانه واکسن درنهایت به عنوان وسایل خانه یکی از سفرا خریداری شده و به ایران ارسال شده است درباره پیچیدگی‌های تحریمی صحبت کرد تا خاطره صحبت‌های جنجالی رفیعی در ذهن فوتبالی‌ها نقش ببندد.

در روزهای آینده با غلامرضا رفیعی گفت‌وگویی خواهیم داشت تا با صراحت درباره دوران حضور اودر فوتبال و مسائل و نکات حقوقی و همچنین موضوع پرونده‌های فدراسیون فوتبال از وی سوالات بیشتری کنیم.

تگ ها


فدراسیون فوتبال فوتبال ایران پرسپولیس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال