جنجال اینستاگرامی کاوانی؛ یاد سوارز زنده شد

واکنش ادینسون کاوانی به یک هوادار در اینستاگرام نژادپرستانه قلمداد شده و اتحادیه فوتبال انگلیس در این باره تحقیقاتی آغاز خواهد کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ادینسون کاوانی ستاره منچستریونایتد که در پیروزی دراماتیک منچستریونایتد بر ساوتهمپتون مهمترین نقش را داشت بعد از این بازی در اینستاگرام خود نسبت به یک هوادار واکنشی نشان داد که سر و صدای زیادی به دنبال داشت. واکنشی که نژادپرستانه تلقی شده و کاوانی را با تحقیقات اتحادیه فوتبال انگلیس مواجه خواهد کرد.

کاوانی در جریان پیروزی ۳-۲ یونایتد مقابل ساوتهمپتون در بازی دیروز دو تیم مهمترین نقش را داشت و از جمله گل پیروزی بخش شیاطین سرخ را در وقتهای تلف شده انتهای بازی به ثمر رساند. کاوانی یک گل دیگر هم برای تیمش به ثمر رسانده بود.

اما این درخشش او بعد از بازی تحت الشعاع یک پست اینستاگرامی قرار گرفت. چرا که کاوانی در پاسخ به یک هوادار از کلمه‌ای اسپانیایی استفاده کرده که بار نژادی دارد.

کاوانی در پاسخ به پیام تبریک که ظاهراً از سوی یکی از دوستانش برای او ارسال شده بود در اینستاگرام خود نوشت: " گراسیاس نگریتو". این کلمه که ارجاع نژادی دارد اگر مستقیماً و به شکل تحت اللفظی ترجمه شود معنایش " متشکرم سیاه" خواهد بود.

پست اینستاگرامی جنجالی کاوانی که ممکن است برای او گران تمام بشود

کاوانی سه ساعت بعد از انتشار این پست آن را پاک کرد. او اصرار دارد که کلمه نگریتو در آمریکای جنوبی کلمه‌ای برای تحبیب است و اگر در مقابل کمیته انضباطی حاضر شود بر همین اساس از خود دفاع خواهد کرد.

رسانه‌ها در انگلیس می گویند اتحادیه فوتبال در این کشور از ماجرا آگاهند و درباره اقدام کاوانی تحقیقات را آغاز خواهند کرد.

این ماجرا بلافاصله باعث مقایسه پست کاوانی با اتفاقی بود که سالها پیش با محوریت هموطن او لوئیس سوارز در انگلیس اتفاق افتاد. در آن زمان لوئیس سوارز که بازیکن لیورپول بود در سال ۲۰۱۱ به دلیل اینکه در بازی مقابل منچستریونایتد پاتریس اور را با کلمه "نگرو" که اصطلاحی نژادپرستانه برای خطاب قراردادن سیاه‌پوستها است خطاب قرار داده بود به مدت هشت بازی محروم شده و ۴۰هزار پوند هم جریمه پرداخت کرد.

کلمه استفاده شده از سوی کاوانی همان کلمه ای است که در سال ۲۰۱۱ به محرومیت سوارز منجر شده بود

بیشتر بخوانید:

یوونتوس به دنبال جذب ستاره ناراضی یونایتد

سولسشر: به خودم فکر نمی‌کنم، فقط یونایتد مهم است

 

 

تگ ها


کاوانی فوتبال جهان منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال