جنجال بر سر خرید‌های نیم‌فصل شفر

خریدهای استقلال برای نیمفصل تبدیل به محل چالشی شده‎اند برای اینکه هیئتمدیره، وینفرد شفر و کمیته فنی بخواهند قدرت خود را نشان دهند ......

خرید‌های استقلال برای نیم‌فصل تبدیل به محل چالشی شده‌‎اند برای این‌که هیئت‌مدیره، وینفرد شفر و کمیته فنی بخواهند قدرت خود را نشان دهند.

زمان زیادی تا شروع تعطیلات نیم‌فصل نمانده است. بیش از استراحت و تعطیلی لیگ، چیزی که در نیم‌فصل برای رسانه‌ها و باشگاه‌ها مهم است، جذب بازیکنانی است که بتوانند مشکلات تیم‌ها را حل کنند. استقلال تهران هم با عملکردی که در نیم‌فصل اول داشت نشان داد به بازیکنان جدیدی نیاز دارد تا وضعیت خود را سر و سامان دهد. وینفرد شفر چندی قبل به دیدار امیرحسین فتحی رفت و درباره خرید‌های نیم‌فصل با او حرف زد. مربی آلمانی تأکید داشت خود اوست که باید نظر اول و آخر را درباره خرید‌های نیم‌فصل بدهد و فتحی هم تأکید کرد، طبیعتاً به‌عنوان نفر اول کادر فنی، او باید روی خرید‌ها نظر نهایی را دهد. فتحی، اما برای این‌که دل کمیته فنی را هم به‌دست بیاورد گفت: آن‌ها هم نظر می‌دهند ولی تصمیم نهایی را شفر می‌گیرد. 
حالا، اما به نظر بازی پیچیده‌تر است چراکه در ظاهر پیداست چند آشپز در نیم‌فصل برای استقلال غذا خواهند پخت. با وجود تأکید شفر بر این مسئله که باید خودش خرید‌ها را انتخاب کند، هیئت‌مدیره و کمیته فنی نسبت به او اعتماد چندانی ندارند. آن‌ها معتقدند تا زمانی که پسر شفر هم بخواهد درباره خرید‌ها روی پدرش اثرگذار باشد، به نتیجه‌ای نخواهند رسید. این بی‌اعتمادی هم در هیئت‌مدیره وجود دارد و هم در کمیته فنی، به همین خاطر حالا هرکسی نسخه شفابخش خود را برای نیم‌فصل می‌دهد. امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه هم در این بین تلاش می‌کند به شکلی موضوع را مدیریت کند، همان‌طور که سرانجام توانست شفر را به جلسه کمیته فنی بکشاند. هفته گذشته خبر رسید باشگاه استقلال قصد دارد تیام و جپاروف را بازگرداند، دو بازیکنی که تابستان از استقلال جدا شدند. این تصمیم را هیئت‌مدیره گرفت، بدون این‌که شفر را در جریان بگذارد. در آخرین جلسه اعضا به این نتیجه رسیدند که آن‌ها را جذب کنند و خبر را جواد قراب، لو داد. در واقع شفر اصلاً در جریان قرار نداشت به همین دلیل دیروز هم علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه، بی‌خبر از همه‌جا آن را تکذیب کرد. این در حالی است که هیئت‌مدیره روی بازگرداندن آن‌ها پافشاری دارد. از سوی دیگر کمیته فنی هم تأکید دارد لیست خرید‌های وینفرد شفر باید به دست آن‌ها برسد و رزومه بازیکنان را بررسی کنند. هیئت‌مدیره کاملاً موافق این مسئله است چراکه در ابتدای فصل با وجود داشتن رزومه کامل گرو و نویمایر این دو بازیکن جذب شدند. اعضای هیئت‌مدیره اعتقاد دارند اگر کمیته‌ای بود که باید درباره رزومه‌ها نظر می‌داد شاید در آن زمان این دو بازیکن بی‌کیفیت جذب استقلال نمی‌شدند. فعلاً خرید‌های استقلال برای نیم‌فصل تبدیل به محل چالشی شده‌‎اند برای این‌که هیئت‌مدیره، وینفرد شفر و کمیته فنی بخواهند قدرت خود را نشان دهند.

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال