جنجال بی‌سابقه ؛ توهین پرز به ۲ اسطوره رئال

انتشار یک فایل صوتی قدیمی از فلورنتینو پرز رئیس رئال مادرید باعث جنجال و حواشی زیادی شده و در رئال معتقدند توطئه ای علیه این باشگاه صورت گرفته است....

به گزارش "ورزش سه"، لو رفتن یک فایل صوتی منتسب به فلورنتینو پرز رئیس رئال که مربوط به سال ۲۰۰۶ است برای او و باشگاه رئال مادرید حاشیه ساز شده است.

فایل صوتی مربوط به زمانی است که پرز در آستانه استعفا از سمت خود به عنوان رئیس رئال بود. او پس از یک دوره شش ساله که رئال دو لالیگا و یک لیگ قهرمانان را فتح کرد، به دلیل استمرار نتایج ضعیف و سه فصل بدون جام مجبور به استعفا شد و انتخابات زودهنگام به انجام رسید. رامون کالدرون بود که در انتخابات پیروز شد و تا ۲۰۰۹ رئیس رئال مادرید باقی ماند اما به دلیل تقلب، انتخابات مجدد برگزار شد و پرز پس از سه سال به ریاست بازگشت و هنوز بر مسند کار باقی مانده است.

در این فایل صوتی منتشر شده در ال کنفیدنسیال، پرز به انتقاد شدید از چند بازیکن رئال به خصوص ایکر کاسیاس و رائول گونزالس می پردازد.

دو بازیکنی که در آن مقطع از مهره های ثابت و غیر قابل انکار رئال بودند پرز در مورد کاسیاس می گوید:« او لیاقت دروازه بانی رئال را ندارد و نباید گلر تیم باشد. حساب کردن روی او اشتباه بزرگی بود. کاسیاس کلاه بزرگی بود که بر سر رئال رفت و رائول نیز دومین کلاهبرداری است که شایستگی پوشیدن پیراهن رئال را ندارد. رائول بازیکن بدی است و فکر می کند باشگاه متعلق به اوست.»

پرز در ادامه می گوید:« بازیکنان بسیار خودخواه هستند و اصلا نمی توان روی آنها حساب کرد. کسی که روی اینها حساب کند، اشتباه کرده است. من مجموعه ای از بازیکنان وحشتناک را در اختیار دارم.»

پرز در این قابل صوتی اما به دفاع و حمایت از زیدان و دیوید بکام می پردازد.

انتشار این فایل پس از ۱۵ سال خشم باشگاه رئال را به دنبال داشته است. طبق گزارش آاس، در رئال معتقدند که انتشار این فایل به منظور لطمه زدن به حیثیت و اعتبار پرز بوده و علت اصلی آن به پروژه بزرگ سوپرلیگ مربوط می شود.

پرز رئیس این پروژه است که خیلی زود برگزاری اش منتفی شد. سه ماه پیش اعلام شد که سوپرلیگ اروپا از فصل بعد راه اندازی خواهد شد اما ابتدا شش باشگاه انگلیسی و سپس اتلتیکو، میلان و اینتر انصراف دادند تا تنها رئال، بارسا و یوونتوس در پروژه باقی بمانند.

هر سه باشگاه هنوز روی برگزاری سوپرلیگ اصرار دارند و یوفا به شدت علیه شان موضع گرفته و قصد تنبیه شان را نیز داشت که با حکم دادگاهی در سوئیس این جریمه منتفی شد.

در رئال معتقدند که توطئه ای علیه پرز و باشگاه رئال مادرید صورت گرفته و به طور جدی قصد پیگیری آن را دارند و احتمال شکایت رسمی باشگاه نیز بالاست.

در بیانیه فلورنتینو پرز و در واکنش به این قضیه آمده است:« حرف هایی که مخفیانه توسط دکتر خوزه آنتونیو آبیان ضبط شده و سال هاست او در سو استفاده از آنها ناموفق بوده، به شکل عجیبی در روزنامه ال کنفیدنسیال و پس از گذشت سال ها منتشر می شود.

انتشار این فایل آن هم پس از این سال ها به خاطر مشارکت من در شکل گیری سوپرلیگ اروپاست. این قضیه را در اختیار وکلایم گذاشته ام و در حال بررسی اقدامات احتمالی هستیم.»

تگ ها


فلورنتینو پرز زیدان تیم ملی اسپانیا یوفا رائول گونزالس ایکر کاسیاس فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال