جنجال در کرواسی بعد از اخراج دسته جمعی

با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی رقابت های باشگاهی در کرواسی، مدیران دینامو زاگرب تصمیم گرفتند تا ۳۰ درصد از دستمرد بازیکنان، کادر فنی و کارمندان باشگاه در ۶ ماه آینده را کسر کنند؛ تصمیمی که جنجال ساز شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، چهارشنبه قبل بود که باشگاه دینامو زاگرب تصمیم گرفت حقوق همه ۴۵۰ کارمندش را کاهش بدهد و تنها بازیکنان و اعضای کادر فنی با این تصمیم مخالفت کردند. همین مسئله باعث شد تا باشگاه یک روز بعد، قرارداد دستیاران نناد بیه‌لیکا، سرمربی تیم، یعنی رنه پومز، نینو بوله، مربی دروازه بان ها، سیلویه کاولینا، مربیان بدنساز، مارتین مایر و کارلو رینولز و همچنین آنالیزرو تیم، یاسمین عثمانوویچ، را فسخ کنند. به این ترتیب، از اعضای کادر فنی، تنها بیه‌لیکا در باشگاه دینامو ماندگار شد.


روز جمعه باشگاه دینامو دو آمبولانس با تجهیزات کامل به سیستم سلامت کرواسی اهدا کرد که هر کدام نیم میلیون کونا قیمت داشت. همچنین این باشگاه ۵۰۰ هزار کونا به دو مرکز پزشکی در زاگرب که به تازگی در زلزله آسیب دیدند، اهدا کرد.


کرسمیر آنتولیچ، رئیس باشگاه دینامو، در مورد اختلافاتی که بین این باشگاه با اعضای تیم بر سر کاهش دستمزدها پیش آمد، گفت:" ما همه جنبه های مختلف تصمیم مان را در بیانیه باشگاه اعلام کردیم. کسانی که منطقی، واقع بین و نرمال هستند، تصمیم ما را متوجه می شوند. این تصمیم به خاطر این نیست که ما ترسیده ایم، به خاطر این است که به ۳، ۶ یا ۹ ماه دیگر فکر می کنیم. همه باید در مورد آنچه می گویند، مسئول باشند و در مورد " اعمال نفوذ و چیزهای غیرواقعی" حرف نزنند.


اجازه بدهید ما با بازیکنان مان صحبت کنیم و آنها از طریق گفتگو از موضوع ما مطلع شوند. این کاری است که از طریق آن می توانیم قراردادهای شان را حفظ کنیم و ۹۰ درصد افرادی که از دینامو دستمزد دریافت می کنند، آن را پذیرفته اند.


بازیکنان بارسلونا هم ۷۰ درصد دستمزدشان در این مدت را کاهش داده اند. بازیکنان لیگ بلژیک با ۱۳ هزار کونا (۱۷۰۰ یورو) دستمزد ماهانه، این مدت را سپری خواهند کرد. قهرمان ۱۳ ساله اهل اسلواکی هم دستمزدش را بخشید. اینها نشان داده اند که قهرمان هستند."


در بیانیه باشگاه دینامو هم که روز پنج شنبه منتشر شده بود، اینطور آمده بود که:" ما تغییراتی در دستمزدهای دریافتی کارمندان باشگاه در ۶ ماه آینده داشتیم تا بتوانیم ثبات باشگاه را حفظ کنیم. و این مسئله را به همه اعضای باشگاه اطلاع دادیم."


اولین نفراتی که در تیم از این موضوع مطلع شدند، نناد بیه‌لیکا و آریان آدمی، کاپیتان تیم بود.


گفته می شود دلیل اخراج نشدن بیه‌لیکا، هزینه بالایی بود که این تصمیم روی دست دینامو می گذاشت. در صورتی که دینامو تصمیم به اخراج بیه‌لیکا می گرفت، باید دستمزد او تا تابستان ۲۰۲۱ را به همراه پاداش پرداخت می کرد.


قرارداد او سالانه ۱.۲ میلیون یور است و در صورت اخراج، چیزی حدود یک و نیم میلیون یورو روی دست دینامو خرج می گذاشت. ضمن اینکه با توجه به احتمال قهرمان دوباره در لیگ کرواسی و نتایج خوب در اروپا، نزدیک به ۵۰۰ هزار یورو دیگر هم به عنوان پاداش باید به این مربی پرداخت می شد.

بیشتر بخوانید:

ضرر مالی ۳ و نیم میلیاردی کرونا به صادق محرمی

تگ ها


فوتبال جهان لیگ کرواسی لیگ فوتبال گرواسی صادق محرمی دینامو زاگرب کرواسی لوکوموتیو فوتبال