جنجال علیه وزیر ورزش این بار در پرتغال

پینتو دا کاستا، رئیس باشگاه پورتو انتقادات تندی را نسبت به داوری بازی شب گذشته این تیم برابر براگا مطرح کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، در فاصله چند روز بعد از تقابل پورتو و براگا در لیگ پرتغال، دو تیم شب گذشته در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی جام حذفی رو در روی یکدیگر قرار گرفتند. پورتو در این بازی با گل دقایق ابتدایی مهدی طارمی از حریف خود پیش افتاد اما سناریوی بازی چند روز پیش یک بار دیگر برای شاگردان سرجیو کونسیسائو تکرار شد و آن ها در لحظات پایانی پیروزی را با تساوی عوض کردند.

تقابل دیشب براگا و پورتو اما بسیار جنجالی بود‌ چرا که داور مسابقه در فاصله بیست دقیقه دو ستاره پورتو یعنی لوئیس دیاز و متئوس اوریبه را اخراج کرد؛ موضوعی که خشم پورتویی ها را به همراه داشت و اکنون رئیس این باشگاه نیز به انتقاد از داور پرداخته است.

پینتو دا کاستا در این باره گفت: " بعد از خبرهایی که من درباره قصد بازیکنان تیم برای ترک زمین پس از اتفاقات رخ داده شنیدم، می خواهم از همه اعضای باشگاه پورتو خواهش کنم که آرام باشند زیرا هیچ کس نمی تواند به ما آسیب برساند. می‌خواهیم فقط در مورد واقعیت‌ها صحبت کنیم. به یاد می آوریم که هوگو میگل، داور VAR امشب، همان کسی بود که در بازی مقابل بنفیکا و هنگامی که داور به طارمی کارت زرد نشان داد، به صحنه مداخله کرد و درخواست اخراج او را داد.

امروز او دوباره به یک حرکت کاملاً تصادفی و غیر عمد توجه کرد اما هرگز به حرکات بسیار خطرناک تری که در طول مسابقه رخ داد واکنشی نشان داد. شکست های زیادی وجود دارد که ما می‌توانیم بگوییم به واسطه همین VAR برای مان رقم خورده است. لطفاً بیش از این با بازیکنان مربیان و هواداران باشگاه پورتو بازی نکنید."

رئیس پورتو ادامه داد: " بیش ازین ما را تحریک نکنید. ما آرامش مان را از دست نخواهیم داد اما سکوت هم نخواهیم کرد. از تیمم، کادر فنی و بازیکنان می‌خواهم که آرام باشند و در عین حال به آن ها می گویم که کافیست. بس کنید. از طرفی وقتی وزیر ورزش نداریم شکایت کردن و متوسل شدن به دولت بی فایده است چون آن ها وجود خارجی ندارند."

تگ ها


پورتو مهدی طارمی