جنجال‌های داوری که محروم شد

نگاهی به کارنامه داوری تورج حق وردی در لیگ برتر نشان میدهد او کلی قضاوت جنجالی داشته است ......

نگاهی به کارنامه داوری تورج حق وردی در لیگ برتر نشان می‌دهد او کلی قضاوت جنجالی داشته است.

 

به گزارش مدال، تورج حق‌وردی سه سال محروم شده و می‌گویند عامل محرومیتش اتفاقی خارج از فوتبال بوده ولی نگاهی به کارنامه داوری او در لیگ برتر نشان می‌دهد کلی قضاوت جنجالی داشته است. به خاطر اشتباهات حق‌وردی انتقاد‌ها بار‌ها از او اوج گرفت. این هم بعضی از اشتباهات حق‌وردی در چند سال گذشته؛ 
*مردود اعلام کردن گل کاملاً سالم پیکان مقابل استقلال که باعث اعتراض شدید باشگاه پیکان شد. آن‌ها علیه این داور به کمیته انضباطی و داوران شکایت کردند ولی در نهایت دست‌شان به جایی نرسید. (بهمن ۹۳)
*اعلام پنالتی مشکوک به نفع استقلال که باز هم جنجال به پا کرد. ذوبی‌ها اعتقاد داشتند امید ابراهیمی پای خود را به پای کاوه رضایی‌گیر داد و حق‌وردی منتظر بود تا یکی از بازیکنان استقلال در محوطه جریمه خودش را زمین بزند. در محافل فوتبالی گفته می‌شد او طرفدار استقلال است و به همین دلیل معمولاً به نفع آبی‌ها سوت می‌زند! (۲۲ فروردین ۹۴)
*اعلام یک ضربه پنالتی اشتباه برای ملوان مقابل ذوب‌آهن که کلی جنجال به راه انداخت. کارشناسان اعتقاد داشتند آرش افشین اصلاً برخوردی با مدافع ذوب نداشت که حق‌وردی بخواهد پنالتی بگیرد. (مرداد ۹۴) 
*جنجال بعدی شهرآورد بود. بهنام برزای بازیکن استقلال با گلر پرسپولیس تک‌به‌تک بود که حق‌وردی این بار به ضرر استقلال سوت زد تا جنجال به راه بیفتد. قلعه‌نویی مربی وقت استقلال بعد از بازی با گلایه به حق‌وردی گفت: فیلم بازی را ببیند و متوجه شود با استقلال چه کار کرده است؟
*یکی از جنجالی‌ترین اشتباهات او در اردیبهشت ۹۴ رخ داد، وقتی حق‌وردی در بازی نفت تهران و استقلال اشتباهی داشت که از نظر کارشناسان اثرگذار بود و باعث محرومیتش از چند دیدار لیگ برتر شد. او یک اشتباه در اعلام خطا و به ثمر رسیدن گل استقلال داشت و کلی جنجال به راه انداخت تا سرانجام کمیته داوران رأی به محرومیتش دهد. 
*یکی از جنجالی‌ترین بحث‌هایی که در دوره‌ای درباره حق‌وردی مطرح شد، این بود که چرا در ۶ قضاوت متوالی ۵ بار تیم‌های مهمان برنده شده‌اند؟ به همین خاطر بازار شایعات داغ بود و او هیچ‌گاه به این شایعات واکنش نشان نداد. هرچند مدرک و سندی هم علیه‌اش وجود نداشت.

 

تگ ها


فوتبال