جنجال ها ادامه دارد؛ طلب چهل هزار دلاری که 400هزار دلار شد

جنجال پرونده پروپئیچ همچنان ادامه دارد. مشکل بزرگی که اگر حل نشود عواقب سنگینی برای باشگاه استقلال خواهد داشت....

به گزارش خبرنگار مدال، ماجرای پروپئیچ و استقلال همچنان ادامه دارد. در حالی که فصل گذشته رضا افتخاری مدیرعامل استقلال اعلام کرد که طلب این بازیکن پرداخت و پرونده او بسته شده است، امسال ناگهان حکم فیفا در خصوص این پرونده موجب تعجب هواداران استقلال شد.

در گیر و دار نقل و انتقالات، باشگاه استقلال درگیر پرونده ای شد که قرار بود با 30، 40 هزار دلار مختومه شود اما ضرر و زیانی 400 هزاردلاری برای استقلال به همراه داشت.

این بازیکن که در زمان افشارزاده به استقلال آمده بود و در همان زمان هم با قرار دریافت زیانی 40 هزاردلاری از استقلال کنار گذاشته شده بود، حالا بزرگترین معضل استقلال محسوب می شود که ممکن است عواقبی هچون کسر امتیاز، بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی و یا حذف از آسیا را برای استقلال به همراه داشته باشد.

بهرام افشار زاده در این خصوص می گوید: قرارداد پروپیچ در سال 94 و توسط علی نظری جویباری و بهرام امیری به مدت 2 سال منعقد شد. این بازیکن سال بعد توسط علیرضا منصوریان از تیم کنار گذاشته شد ولی در آن زمان باشگاه به این بازیکن نامه زد که به تمرینات تیم برگردد اما وی مطالبات معوقه خود را بهانه کرد و به ایران برنگشت. در پی عدم حضور این بازیکن در تهران باشگاه اقدام به استخدام یک وکیل ایتالیایی از طریق ایجنت ایرانی کرد و مقرر شد این وکیل در ازای دریافت حق الزحمه پرونده را در فیفا به نفع باشگاه با مستندات پیش ببرد.

وقتی از باشگاه استقلال رفتم آقای افتخاری شخصا ارتباط با ایجنت مذکور و به تبع آن وکیل ایتالیایی را به عهده گرفت.

علی نظری جویباری و بهرام امیری اگرچه وظیفه عقد قرارداد با پروپئیچ را طبق لیست ارائه شده توسط باشگاه و شخص پرویز مظلومی، سرمربی وقت استقلال بر عهده داشتند اما در زمان فسخ قرارداد و حتی ماه ها پیش از آن از سمت خود استعفا داده و از استقلال جدا شده بودند. حالا چرا مدیرعامل آن روزهای استقلال در مصاحبه هایش تاکید دارد که این قرارداد توسط این افراد بسته شده جای سوال دارد؟!

نظری جویباری هم در خصوص این موضوع می گوید: پروپئیچ با عقد قراردادی با درخواست مظلومی رسما به استقلال پیوست، حالا افشار زاده پس از آن و با نظر علیرضا منصوریان چرا و چگونه او را کنار گذاشت موضوعی است که بعد از قطع همکاری من با استقلال اتفاق افتاده و من در جریان آن نیستم فقط شنیدم که قرار بوده است حدود 30، 40 هزار دلار برای این فسخ قرارداد به او خسارت پرداخت کنند که این موضوع اتفاق نیافتاده است.

علی فتح الله زاده، مدیرعامل پیشین استقلال که در زمینه نقل و انتقالات تخصص ویژه ای دارد نیز در خصوص پرونده پروپئیچ می گوید: فکر می‌کنم شرایط استقلال روز به روز بهتر می‌شود. با کمکی که وزارت ورزش برای هر دو تیم انجام داده مشکل پروپیچ هم در حال حل شدن است. امیدوارم تیم خوبی برای فصل بعد بسته شود. او همچنین در مورد دیگر بازیکن استقلال که موضوع ویژه این روهای هواداران استقلال است، تاکید دارد: اگر در دقیقه 90 پاتوسی منتفی شد ما چه کاری باید انجام بدهیم؟ مدام می‌گویند در حال دادن بدهی‌های گذشته هستیم. مگر تیم چقدر بدهی دارد؟ اعتقاد دارم ما باید کار کنیم، کار سختی هم در پیش نداریم. با این پولی که نزدیک به 70 میلیارد تومان می‌شود می‌توانیم یک تیم در حد قهرمانی آسیا ببندیم.

حال باید دید با وجود مشکلات موجود، پرونده جنجالی پروپئیچ، مساله ادامه دار تمدید قرارداد پاتوسی و ...تیمی در حد قهرمانی بسته خواهد شد یا استقلال قرار است روزهای سختی را در پیش داشته باشد.

شفاف سازی باشگاه در خصوص این مسائل قطعا همه چیز را مشخص خواهد کرد...

 

بیشتر بخوانید:

سکوت ادامه دار استقلال درباره پاتوسی/وعده هایی که اجرایی نمی شود

تگ ها


باشگاه استقلال پرونده جنجالی پرونده پروپئیچ افشارزاده فتح الله زاده نظری جویباری بهرام امیری استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال