جنجال VAR در استمفوردبریج؛ سر چلسی را بریدند!

در شبی که تصمیمات داوری همگی علیه چلسی رقم خورد، این تیم در خانه نتیجه را ۲-۰ به منچستریونایتد واگذار کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، چلسی در اولین دیدار فصل در الدترافورد ۴-۰ مغلوب منچستریونایتد شده بود و شاگردان فرانک لمپارد انگیزه زیادی داشتند تا در خانه این نتیجه را جبران کنند اما شرایط به گونه ای پیش رفت که در نهایت یک شکست دیگر در کارنامه آبی های لندن رقم خورد.

اولین اتفاق جنجالی بازی در دقیقه ۲۱ رخ داد؛ زمانی که هری مگوایر، کاپیتان منچستریونایتد، در حالی که مقابل نیمکت چلسی روی زمین افتاده بود، با کف پا ضربه ای به میچی باتشوایی زد که عمدی به نظر می رسید اما VAR این صحنه را عمدی تشخیص نداد و مگوایر در زمین ماند. این اتفاق از آنجا اهمیت بیشتری پیدا کرد و این بازیکن در دقیقه ۶۶، گل دوم منچستریونایتد را به ثمر رساند.

اما مارک کلاتنبرگ، داور سرشناس انگلیسی، معتقد است که این مدافع ملی پوش نباید در زمین می ماند تا بتواند زننده گل دوم تیمش باشد. او به دیلی میل گفت:" هری مگوایر بعد از ضربه ای که در دقایق ابتدایی به باتشوایی زد، نباید در زمین می ماند تا بتواند زننده گل دوم منچستریونایتد باشد.

در نگاه اول، من می خواستم از مگوایر حمایت کنم، با این تصور که شاید او در جدال بر سر توپ، با مهاجم چلسی برخورد کرد. اما صحنه آهسته نشان می دهد که مدافع منچستریونایتد یک حرکت دوم آشکار در برخورد با باتشوایی دارد که می توانست از آن اجتناب کند. او با کف پا به باتشوایی ضربه زد و باید کارت قرمز می گرفت."

بسیاری معتقدند حرکت مگوایر مشابه ضربه سون هیونگ مین به رودیگر در دیدار تاتنهام-چلسی بود؛ حرکتی که باعث اخراج ستاره کره ای شد اما مگوایر با کارت قرمز مواجه نشد.

روی کین، کاپیتان سابق منچستریونایتد و جمی کرگر، مدافع سابق لیورپول، هم که به عنوان کارشناس، بازی را برای اسکای اسپورتس تحلیل می کردند، نظری مشابه کلاتنبرگ داشتند. کین گفت:" او خیلی خوش شانس بود. شاید به خاطر شخصیتش باشد که بچه آرامی است وگرنه باید اخراج می شد." کرگر هم تایید صحبت های کین گفت:" بله، فکر می کنم کارت قرمز داشت. داور نمی توانست ببینید و VAR باید تصمیم می گرفت. همین عدم ثبات در تصمیم گیری هاست که هواداران را ناامید می کند."

دومین اتفاق مهم داوری بازی در دقیقه ۵۵ گرفته شد.در حالی که منچستریونایتد با گل آنتونی مارسیال پیش بود، ضربه کرنر ویلیان، با ضربه سر کورت زوما تبدیل به گل شد اما داور بعد از استفاده از VAR این گل را مردود اعلام کرد. داور اعتقاد داشت پیش از ضربه زوما، این سزار آسپلیکوئتا بود که براندون ویلیامز را هل داده و مرتکب خطا شده است. در حالی که به نظر می رسید فِرِد قبل از آن مدافع اسپانیایی چلسی را شارژ کرده و همین باعث آسپلیکوئتا با ویلیامز شده است.

چلسی در دقیقه ۷۸ یک بار دیگر به گل رسید و این بار الیویه ژیرو بود که ارسال میسون مونت را با ضربه سر تبدیل به گل کرد اما این گل به دلیل آفساید پذیرفته نشد. روی این صحنه به نظر می رسید که مهاجم فرانسوی کمی جلوتر از مگوایر قرار دارد و در اینجا تصمیم VAR درست به نظر می رسید؛ هرچند در این فصل بارها اعلام چنین آفسایدهایی، باعث اعتراض مربیان و هواداران در لیگ برتر شده بود زیرا معتقدند که در چنین موقعیت های داوران می توانند بازیکنان را در یک خط در نظر بگیرند و اجازه ادامه کار بدهند.

بیشتر بخوانید:

چلسی 0 منچستریونایتد 2؛ سربلندی شیاطین سرخ در استمفوردبریج

خلاصه بازی چلسی 0 منچستریونایتد 2/ ویدیو

 

تگ ها


فوتبال جهان چلسی منچستر یونایتد چلسی-منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال