جنوا ۰ سمپدوریا ۱ ؛ فتح دربی فانوس با تعویض طلایی رانیری

دربی دلا لانترنا امشب میان جنوا و سمپدوریا برگزار شد و در نهایت شاگردان رانیری بودند که به پیروزی رسیدند...

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته شانزدهم رقابت‌های سری‌آ ایتالیا، تیم‌های جنوا و سمپدوریا در ورزشگاه لوئیجی فراریس برگزارکننده دربی دلا لانترنا یا همان دربی فانوس دریایی بودند که این دیدار حساس در نهایت با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

قرار گرفتن دو تیم در رده‌های ۱۸ و ۱۹ جدول چیزی از حساسیت‌های این دیدار کم نمی‌کرد و دو تیم در دقایق ابتدایی با احتیاط پیش می‌رفتند. دفاع منسجم دو تیم اجازه نمی‌داد موقعیت‌های زیادی روی دروازه‌ها خلق شود تا اینکه در دقیقه ۳۴، ارسال پایاچ با ضربه سر سانابریا همراه شد اما توپ با فاصله‌ای اندک به بیرون رفت. در ادامه تلاش‌های دو تیم ثمربخش نبود و نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

بازی در نیمه دوم سرعت بیشتر پیدا کرد و در دقیقه ۵۲، ضربه داویده بیراشی با واکنش آئودرو راهی به دروازه سمپدوریا پیدا نکرد. تلاش‌های دو تیم ادامه داشت اما تقابل اندیشه‌های رانیری و تیگو موتا به هم نمی‌چربید.

سرانجام در دقیقه ۸۵، مانولو گابیادینی که در نیمه دوم به میدان آمده بود موفق شد روی پاس لینتی، با پای چپ دروازه رادو را باز کند تا شاگردان رانیری پیش بیافتند. در ادامه آبی‌پوشان بازی را اداره کردند با فتح دربی فانوس، به وضعیت خود در جدول سر و سامانی بخشیدند.

سمپدوریا با این پیروزی ۱۵ امتیازی شد و خودش را تا رده پانزدهم بالا کشید اما جنوا با همان ۱۱ امتیاز در رده نوزدهم باقی ماند.

ببینید:

تگ ها


ورزشگاه لوئیجی فراریس فوتبال جهان دربی دلا لانترنا دربی فانوس سمپدوریا جنوا جنوا-سمپدوریا سری آ فوتبال