جنوا ۱ - ۲ میلان؛ احیای روسونری در ضیافت کارت‌های قرمز

میلان که در شبی که کارت قرمز داور چهار بار از جیبش خارج شد، موفق شد در دیداری دشوار مقابل جنوا به پیروزی دست یابد...

میلان که در شبی که کارت قرمز داور چهار بار از جیبش خارج شد، موفق شد در دیداری دشوار مقابل جنوا به پیروزی دست یابد

به گزارش خبرنگار مدال، در ادامه هفته هفتم رقابت‌های سری‌آ ایتالیا، جنوا در ورزشگاه لوئیجی فراریس میزبان میلان بود که این بازی در نهایت با برتری ۱-۲ روسونری به پایان رسید.

روسونری که در فصل جدید نمایش‌های خوبی نداشته برای جبران شکست‌های هفته‌های اخیر به این میدان آمده بود. شاید این آخرین فرصت مارکو جامپائولو برای حفظ شغلش در شهر میلان باشد. دو تیم بازی را با احتیاط دنبال می‌کردند و این باعث شده بود تا فرصت زیادی روی دروازه‌ها ایجاد نشود.

در دقیقه ۲۷، سوسو از سمت راست نفوذ کرد و ضربه کات‌دار و زیبای او با اختلافی اندک از کنار دروازه جنوا به بیرون رفت. بازی دو تیم پایاپای پیش می‌رفت تا اینکه در دقیقه ۴۱، جنوا صاحب یک ضربه آزاد در موقعیتی مناسب شد. لاسه شون هافبک هلندی جنوا، پشت توپ ایستاد و موفق شد با یک ضربه سنگین و البته اشتباه عجیب په‌په‌ رینا، دروازه میلان را باز کند.

در دقایق پایانی نیمه، ریکاردو ساپونارا نیمکت‌نشین جنوا توسط داور اخراج شد و بازی در ادامه اتفاق مهمی‌ نداشت و میزبان با برتری ۱-۰ در نیمه اول به رختکن رفت.

نیمه دوم با ورود رافائل لیائو و لوکاس پاکتا آغاز شد تا میلان چهره‌ای هجومی‌تر به خود بگیرد. میلان در نیمه دوم تیم برتر میدان بود و در دقیقه ۵۰، پاکوئتا خطای به دست آمده را به شکل ناگهانی برای تئو هرناندز پاس داد و او هم با نفوذ از سمت چو و از زاویه بسته، دروازه رادو را گشود تا همه‌چیز مساوی شود. لحظاتی بعد باز هم پاکتا خطرناک ظاهر شد ولی ضربه او با واکنش رادو راهی کرنر شد. داور اجازه زدن کرنر را نداد و برای بررسی VAR به کنار زمین رفت. او در برگشت به خاطر خطای هند بیراسکی او را اخراج کرد و یک پنالتی برای میلان اعلام کرد.

در دقیقه ۵۶، فرانک کسیه موفق شد از روی نقطه پنالتی دروازه جنوا را باز کند تا روسونری حالا از میزبان پیش بیافتد. حملات میلان روی دروازه میزبان ۱۰ نفره ادامه داشت و در دقیقه ۶۶، رافائل لیائو روی پاس کسیه، یک مدافع را از پیش روی برداشت و در شرایطی تک به تک ضربه او توسط آندره رادو مهار شد تا اختلاف بیشتر نشود. در دقیقه ۷۱، روی پاس کوامه، ضربه پینامونتی از روی دروازه میلان به بیرون رفت تا میزبان باز هم فرصت مساوی کردن بازی را از دست بدهد.

در ادامه تلاش‌های دو تیم ادامه داشت و در دقیقه ۷۸، داویده کالابریا به خاطر دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا هر دو تیم ۱۰ نفره شوند. لحظاتی بعد کریستین رومرو با یک ضربه برگردان دروازه میلان را هدف قرار داد اما ضربه او در آغوش رینا قرار گرفت. در دقیقه ۹۰، کوامه روی خروج رینا سرنگون شد و داور صحنه را پنالتی تشخیص داد. بعد از بررسی VAR، این خطا تایید شد و لاسه شون از روی نقطه پنالتی مقابل په‌په رینا ناکام ماند تا سنگربان کهنه‌کار اسپانیایی سه امتیاز را برای تیمش به ارمغان بیاورد.

بعد از مهار پنالتی توسط رینا، سامو کاستیه‌خو به خاطر اعتراض به داور از روی نیمکت میلان اخراج شد تا تعداد کارت‌های قرمز این بازی به ۴ برسد. در ادامه اتفاقی رخ نداد تا میلان در این بازی دور از خانه به یک پیروزی دلچسب دست پیدا کند. شاگردان جامپائولو با این برد ۹ امتیازی شده و به رده یازدهم جدول صعود کردند.

اخبار مرتبط:

خلاصه بازی جنوا ۱ - ۲ میلان/ ویدیو

شرط عجیب گتوزو برای بازگشت به میلان؛ مالدینی باید برود!

جنوا ۱ - ۲ میلان؛ احیای روسونری در ضیافت کارت‌های قرمز
جنوا ۱ - ۲ میلان؛ احیای روسونری در ضیافت کارت‌های قرمز

تگ ها


ورزشگاه لوئیجی فراریس روسونری مارکو جامپائولو فوتبال جهان فوتبال