جنگی 2 میلیارد دلاری؛ چالش بزرگ فدراسیون فوتبال اسپانیا و سازمان لیگ

فدراسیون فوتبال اسپانیا برنامه اعلام شده از سوی سازمان لیگ فوتبال این کشور را تغییر داد تا چالشی بزرگ در روابط این دو سازمان ایجاد شود، چالشی که شاید به قیمت ضرری 2 میلیارد دلاری تمام شود....

به گزارش مدال؛ برنامه سه هفته نخست فصل جدید لالیگا اعلام شده بود و بر اساس برنامه اعلامی در دیدار افتتاحیه، تیم اتلتیک بیلبائو باید روز جمعه 16 آگوست از بارسلونا پذیرایی می‌کرد اما حالا فدراسیون فوتبال اسپانیا برنامه بازی‌ها را تغییر داده است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال اسپانیا در این خصوص گفت: «هواداران فوتبال اسپانیا نمی‌خواهند در برخی روزها خصوصاً دوشنبه‌ها بازی برگزار شود. لذت بردن در این روز برای هواداران دشوار است.»

مسئولان برگزاری رقابت‌های لالیگا پس از تغییر برنامه فصل جدید توسط فدراسیون فوتبال اسپانیا نیز اعلام کرد که مسئولان فدراسیون قرارداد دو میلیارد یورویی لالیگا برای حق پخش را تهدید می‌کنند و به همین دلیل روز هفتم آگوست، دادگاهی تشکیل خواهد شد.

تغییرات اعمال شده توسط فدراسیون دیدار بارسلونا و بیلبائو را یک روز به تاخیر انداخته تا بازی روز شنبه هفدهم آگوست برگزار شود و دیگر بازی‌ها هم روز‌های شنبه و یکشنبه برگزار می‌شود.

«خاویر تباس» رئیس لالیگا در اینباره گفت: «با این دخالت غیرقانونی فدراسیون، ما در پخش داخلی و بین‌المللی بازی‌ها دچار سردرگمی می‌شویم در حالی که طبق قرارداد برای حق پخش بازی‌ها سالیانه 2 میلیارد دلار می‌گیریم. مقامات از پیامد‌های تصمیم غیرمسئولانه خود آگاه نیستند. این اقدام فایده‌ای ندارد و چیزی تغییر نمی‌کند و فقط دچار سردرگمی می‌شود، کاری که آن‌ها در انجامش تبحر دارند.»

البته این دو ارگان سال‌هاست که با یکدیگر دچار مشکل هستند؛ سال گذشته لالیگا تصمیم گرفت دیدار خانگی جیرونا برابر بارسلونا را در خاک آمریکا برگزار کند اما فدراسیون اجازه چنین اقدامی را نداد.

شاید بپرسید چه کسی بازی‌ها را می‌چیند؟

در حال حاضر هر دو سازمان می‌گویند مسئولیت این اقدام با آنهاست! لالیگا این اقدام فدراسیون را یک حمله خوانده و ادامه داده لالیگا تنها سازمان شایسته برای چیدن برنامه بازی‌هاست و معتقد است بازی‌ها باید در همان تاریخ اعلام شده از سوی سازمان برگزار شود. فدراسیون اما اعتقاد دارد که تغییرات لازم است زیرا برنامه فعلی با تقویم مورد قبول آنها مغایرت دارد. جالب اینکه مسئولان فدراسیون می‌گویند: «برنامه بازی‌ها را سازمان لیگ می‌چیند اما تعیین روزها با فدراسیون است.»


بیشتر بخوانید:

اختلاف سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اسپانیا بر سر برنامه‌ریزی لالیگا

تگ ها


لالیگا قرارداد 2 میلیارد دلاری لالیگا فوتبال