جنگ ارلینگ هالند- لواندوفسکی؛ فعلا که ۲-۲ (عکس)

ارلینگ هالند، ستاره نروژی دورتموند در همان دقایق ابتدایی دو بار دروازه بایرن مونیخ را باز کرد، اما رابرت لواندوفسکی همان نیمه اول پاسخ داد....

به گزارش "ورزش سه"، دورتموند مدت هاست در استادیوم آلیانس آره نا موفق به غلبه بر بایرن مونیخ نشده و از زمان انتصاب هانسی فلیک به عنوان سرمربی جدید باواریایی ها، برابر رقیب دیرینه همیشه بازنده بوده است. اما امشب ارلینگ هالند در همان ۱۱ دقیقه ابتدایی موفق شد دو بار دروازه بایرن مونیخ را باز کند و به نظر می رسید این بار دورتموند از شانس بالایی برای کسب برتری در خانه حریف برخوردار است، اما رابرت لواندوفسکی قبل از نیمه اول کار را به تساوی کشاند.

در همان دقیقه دوم بازی بود که ارلینگ هالند پشت محوطه جریمه بایرن مونیخ صاحب فرصت شد و اقدام به ضربه زدن کرد. شوت محکم این بازیکن بعد از برخورد به بازیکن بایرن و تغییر جهت به سمت گوشه دروازه حریف رفت و کاری هم از دست مانوئل نویر ساخته نبود.

اما طوفان این ستاره جوان ادامه یافت و در دقیقه ۱۱ این بار تورگان هازارد از سمت چپ محوطه ارسال دقیقی در مقابل دروازه داشت تا این بار ارلینگ هالند به راحتی گل دوم را برابر بایرن مونیخ به ثمر رسانده و برتری تیمش را دو برابر کند. ارلینگ هالند در ۴۶ بازی خود برای دورتموند ۴۵ گل و ۱۸ پاس گل به ثبت رسانده است. هالند با ۱۴۶ بازی به رکورد ۱۰۰ گل در دوران حرفه‌ای خود رسید، امباپه در۱۸۰ بازی، مسی در ۲۱۰ بازی، زلاتان در ۲۴۵ بازی و رونالدو در ۳۰۱ بازی به این رکورد رسیده‌ بودند.

این اما پایان کار نبود و به نظر می رسد که درخشش خیره کننده ارلینگ هالند در دقایق ابتدایی بازی با خشم ستاره لهستانی روبرو شد. جایی که رابرت لواندوفسکی در فاصله چند دقیقه موفق شد دو گل برای بایرن‌مونیخ به ثمر برساند تا کار به تساوی کشیده شود. 

در دقیقه ۲۶ بازی در حالی که بایرن مونیخ حلقه محاصره را روی دروازه دورتموند تنگ کرده بود، حرکت فوق‌العاده لروی سانه و ارسال کم نقص او در دهانه دروازه به لواندوفسکی رسید و این ستاره لهستانی نیز به آسانی گل اول باواریایی‌ها را به ثمر رساند و فاصله را به حداقل کاهش داد. 

لواندوفسکی که هرگز نمی خواست جلوی همتای نروژی خود کم بیاورد در دقیقه ۴۴ و از روی نقطه پنالتی گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند تا علاوه بر مساوی شدن بازی، ستاره لهستانی نیز با ارلینگ هالند بی حساب شده باشد.

بسیاری معتقدند ارلینگ هالند با این روند در آینده می تواند آماری هم طراز با رابرت لواندوفسکی ثبت کند و حالا او پیش چشم ستاره لهستانی این چنین درخشان ظاهر شده است. البته لواندوفسکی نیز تا اینجا در این نبرد مغلوب نشده و هر کدام از این دو نفر دو بار موفق به گلزنی شده اند.

تگ ها


بروسیا دورتموند بایرن مونیخ روبرت لواندوفسکی ارلینگ هالند