جنگ بزرگان؛ چه تیمی ستاره یووه را جذب می‌کند؟

در صورت قطعی شدن جدایی ماتیاس دی لیخت از یوونتوس چندین و چند مقصد احتمالی پیش روی این ستاره هلندی وجود دارد....

به گزارش "ورزش سه"، دی‌لیخت در سال ۲۰۱۹ با قراردادی ۸۵ میلیون یورویی از آژاکس به یوونتوس پیوست. قرارداد او با بیانکونری در ژوئن ۲۰۲۴ به پایان می رسد، اما از تابستان آینده، بند ۱۵۰ میلیون یورویی در قراردادش فعال خواهد شد؛ بدین معنا که هر باشگاهی می‌تواند با پرداخت این مبلغ به یوونتوس ماتیاس دی لیخت را به خدمت بگیرد.

تصور اینکه باشگاهی چنین هزینه ای را بپردازد دشوار است، به خصوص با توجه به اینکه اکثر باشگاه های اروپایی به دلیل همه گیری کرونا، مشکلات مالی دارند.
گزارش ها در ایتالیا حاکی از آن است که یوونتوس ممکن است مجبور شود ستاره خود را بفروشد تا در صورت عدم موفقیت در لیگ قهرمانان این فصل، شرایط خود را متعادل کند.

رایولا گفت دی لیخت قبل از انتقالش به یوونتوس به بایرن مونیخ نزدیک بود.  بارسلونا دو سال پیش نیز به دنبال این مدافع خوش آتیه بود، قبل از اینکه دی لیخت انتقالش به تورین را قطعی کند. با این حال، به نظر می رسد کاتالان ها قدرت مالی لازم برای جذب ستاره هلندی را در تابستان ندارند.

ایجنت این بازیکن با فابیو پاراتیچی، مدیر تاتنهام رابطه بسیار خوبی دارد، اما اگر اسپرز نتواند در این فصل به جمع چهار تیم برتر برسد، فکر کردن به انتقال دی لیخت به شمال لندن غیر قابل تصور است. او همچنین ممکن است به دنبال یک مدعی مستقیم برای قهرمانی در لیگ برتر باشد. از چلسی گرفته تا منچسترسیتی و یونایتد، هر تیم انگلیسی دیگری می تواند خواسته های اقتصادی یوونتوس را برآورده کند.

از طرفی رئال مادرید ممکن است همین کار را انجام دهد، اما آن ها هدف ارزان‌تری را در نظر گرفته‌اند، زیرا این باشگاه در حال حاضر تمام تمرکز خود را روی جذب رایگان آنتونیو رودیگر قرار داده که به زودی قراردادش با چلسی به اتمام خواهد رسید.

تگ ها


ماتیاس دی لیخت فوتبال جهان یوونتوس سری آ فوتبال