جنگ ستاره های تنیس جهان در فضای مجازی

چند روز پیش، برخی از برترین تنیسورهای جهان در لایوهای اینستاگرامی و در گروه های مختلف با هم صحبت کردند....

به گزارش مدال و به نقل از firstpost  نواک جوکوویچ شماره یک تنیس جهان با اندری ماری و استن واورینکا قهرمان پیشین ویمبلدون گپ زد در حالی که رافائل نادال مرد شماره ۲ تنیس جهان با راجر فدرر برنده ۲۰ گرنداسلم و سپس اندی ماری گفت و گوهای دوستانه ای داشتند.


ماری به نادال می گوید:" ۳-۴ ساعت پلی استیشن تمرین کرده ای؟" و او گفت:" من دیشب بازی کردم و سعی کردم بازی با تو را تمرین کنم. البته من با راجر هم بازی کردم."


"تو در همه زمان با بک هند حمله کردی؟" نادال می خندد


ماری اضافه می کند:" ما مسابقه ای باورنکردنی داشتیم. تو واقعا بعد از یک دور مسابقه به طرزباور نکردنی خسته بودی. من تا به حال ندیده بودم که مسابقه ای اینقدر خسته ات بکند."


بهانه اصلی این گفت و گو مسابقات اپن مسترز مادرید بود که قرار بود از ۳ تا ۱۰ ماه می(۱۴ تا ۲۱ اردیبهشت) برگزار شود اما حالا به دلیل بیماری همه گیر کرونا لغو شده است. در عوض بهترین بازیکنان جهان از ۲۷ تا ۳۰ آوریل به صورت آنلاین-از خانه  هایشان – با هم روبرو می شوند هرچند به جای راکت، با دسته پلی استیشن و با بازی ویدیویی Tennis World Tour رقابت می کنند.لیست شرکت کنندگان شامل نادال، ماری، کی نیشیکوری، دومینیک تیم، کی نیشیکوری، گائه مونفیلس و دیوید گوفین است که در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی حسابی مورد بحث قرار گرفته است.


نادال از خانه اش در مایورکا،اسپانیا می گوید:" ما می توانیم بعدا یک مسابقه داشته باشیم." ماری که در  خانه اش در لندن نشسته پاسخ می دهد:" من برای این کار آماده می شوم."


ورزشکاران پرتحرک که عادت دارند دائم به قاره های مختلف سفر کنند سعی دارند خودشان را با وضعیت جدید، در خانه ماندن و انجام تمرین برای حفظ قوای جسمانی و تناسب اندام ، تطبیق بدهند.  بعضی از ورزش ها مثل تنیس با برگزاری تورنمنت آنلاین مادرید در این زمینه به موفقیت هایی هم رسیده اند.


فرمول ۱ سری گرندپری ها را با حضور تعدادی از رانندگان فعلی مسابقات راه اندازی کرده است. مسابقات مجازی قرار است در محل اصلی برگزار و از کانال رسمی f۱ و youtube  پخش شوند. یک مسابقه  تیراندازی آنلاین نیز با حدود ۵۰ تیرانداز سرشناس جهان از ۷ کشور و از خانه هایشان با هداف الکترونیکی برگزار شد.


برخی نیز درحال انجام بازی های تفریحی مانند بدمینتون، فوتبال و هاکی هستند و یا از طریق شبکه های اجتماعی تمریناتشان را با مردم به اشتراک می گذارند.  برخی از ورزش ها مانند شطرنج اما وضعیت ایده آلی در این شرایط پیدا کره اند. ویسواناتان آناند استاد بزرگ هندی شطرح که اینروزها در آلمان در قرنطینه است در جام ملت های آنلاین شطرنج شرکت کرده و پیش از این نیز در یک مسابقه خیریه شرکت کرده بود.

بیشتر بخوانید:

نادال: بازگشت تنیس به شرایط نرمال بعید است

تعلیق رقابت‌های تنیس مردان و زنان جهان تا ۳ آگوست

 

 

تگ ها


ویروس کرونا تنیس کرونا کرونا ورزش تنیس