جنگ فدراسیون و باشگاه کره‌ای بر سر بردیا سعادت

فدراسیون امروز طی نامه‌ای باشگاه ویکستورم را تهدید کرد که ITC بردیا سعادت را صادر نخواهد کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بردیا سعادت هم عضو تیم جوانان و هم بزرگسالان است؛ قرار بر این بود او دیروز به اردوی تیم ملی اضافه شود و برای آمادگی و حضور در مسابقات آسیایی که اواخر شهریور برگزار می‌شود و همچنین حضور در مسابقات جهانی والیبال جوانان به ایران بیاید و در اردوها حاضر شود که با سنگ اندازی باشگاه کره‌ای خود هنوز این اتفاق نیفتاده است. فدراسیون نیز در همین راستا تا دوم شهریور به سعادت و تیمش مهلت داده شده بود تا بازیکن ملی‌پوش ایران، به اردو اضافه شود که این اتفاق رخ نداد. در همین خصوص بهروز عطایی، سرمربی والیبال ایران طی مصاحبه‌ای اعتراض خود را نسبت به غیبت سعادت نشان داد.

عطایی عنوان کرد: در زمان انتقال سعادت به باشگاه ویکستورم کره‌جنوبی که با هماهنگی کامل فدراسیون والیبال انجام شد، قرار شد این بازیکن با توجه به در پیش بودن مسابقات قهرمانی مردان آسیا و قهرمانی جوانان جهان اول شهریور در اردوهای ملی حضور یابد که این اتفاق رخ نداد.

عطایی افزود: باشگاه کره‌ای در این موضوع کم‌کاری کرده است. در همین راستا امروز نامه‌ای رسمی از سوی فدراسیون به باشگاه ویکستورم ارسال شد. ضمن این‌که قرار شد اگر باشگاه کره‌ای همکاری لازم را نداشت، فدراسیون کارت ITC (گواهینامه نقل و انتقال بین‌المللی) سعادت را صادر نکند تا از بازی او در لیگ کره جلوگیری شود.

سرمربی تیم والیبال سعادت را یکی از مهره‌های تاثیرگذار تیم ملی بزرگسالان و جوانان دانست و گفت: با توجه به شرایط فعلی و در پیش بودن دو رویداد مهم جهانی و آسیایی به شدت به بردیا سعادت در ترکیب تیم ملی بزرگسالان و جوانان نیاز داریم.

طبق مقررات فدراسیون جهانی والیبال باشگاه ها موظف هستند از تاریخ ۱۵ می تا ۱۵ اکتبر بازیکنان ملی پوش را در اختیار تیم‌های ملی قرار دهند، اما باشگاه کره‌ای درخواست کرده که سعادت تا پایان مسابقات لیگ کره‌جنوبی در اختیار این باشگاه باشد که این موضوع خلاف مذاکرات انجام شده است.

تگ ها


والیبال بردیا سعادت تیم ملی والیبال ایران والیبال