جهانبخش: شرایط قدوس عین من در برایتون است

کاپیتان تیم ملی ایران طی بازی های اخیر معتقد است که سامان قدوس شرایطی مشابه دوران حضور او در برایتون دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، علیرضا جهانبخش درخشش خیره کننده ای در نایمخن داشت و پس از کسب عنوان ارزشمند آقای گلی لیگ هلند، طی انتقالی پر سر و صدا راهی برایتون شد تا بازی در لیگ برتر را تجربه کند. علیرضا اما توفیق زیادی در لیگ جزیره نداشت و آن گونه که باید به او اعتماد نداشت. نیمکت نشینی های متعدد با وجود درخشش در تک فرصت های ایجاد شده، جهانبخش را سرانجام مجاب به ترک برایتون کرد؛ چرا که صبر و تلاش برای رسیدن به  ترکیب اصلی برای او جواب نداد تا ستاره تیم ملی ایران دوباره راهی فوتبال هلند شود. او که راهی فاینورد شد تا دوباره در عرصه باشگاهی به اوج برسد معتقد است که سامان قدوس شرایطی مشابه دوران حضور او در برایتون دارد.

جهانبخش با اشاره به این موضوع که ارتباط خوبی با سامان قدوس دارد و مشکل این بازیکن مشابه مشکل دوران حضور او در برایتون است گفت: ما همیشه با هم صحبت می‌کنیم چون کادر فنی جدید برایتون (گراهام پاتر) پیشتر در سوئد مربی قدوس بود و وقتی او به انگلیس آمد، سامان به من پیامک داد و از او خیلی تعریف کرد. هر چه زمان گذشت شرایط برای من با او خیلی خوب پیش نرفت و قدوس هم خیلی تعجب کرد که چرا شرایط برای من به این شکل رقم خورد. در خصوص لیگ برتر انگلیس ما با هم خیلی حرف می‌زنیم و او نیز اکنون مشکل مشابه من را دارد. 

وی با بیان اینکه به خوبی سامان را درک می کند ادامه داد:  با اینکه او عملکرد خیلی خوبی دارد ولی باز هم نیمکت نشین است و نمی‌دانم دلیلش چیست. او واقعا حقش است که بیشتر در ترکیب برنتفورد حضور داشته باشد. ما به خاطر این مسائل خیلی خوب همدیگر را درک می‌کنیم. او مقابل برنلی گل به آن زیبایی به ثمر می‌رساند ولی بازی بعدی نیمکت نشین است. دوباره مثلا بازی بعدی به زمین می‌آید ولی ۳ بازی بعدی دوباره از روی نیمکت کار را دنبال می‌کند. این شرایط را دقیقا من داشتم و با هم صحبت می‌کنیم که مربی‌ها چه می‌گویند و دلایلشان چه است. 

کاپیتان این روزهای تیم ملی با ابراز امیدواری نسبت به حل سریع مشکل قدوس در تیم باشگاهی اش گفت: این بازی نکردن می‌تواند روی ریتم و اعتماد به نفس بسیار اثرگذار باشد و وقتی صحبت‌های مربی خود را برای من تعریف می‌کند، همان حرف‌هایی است که مربی من در زمان برایتون به من می‌گفت.  امیدوارم دلیل بازی نکردن سامان هر چه است، سریع تر رفع شود زیرا او بازیکنی فوق العاده است و باید به ترکیب برسد. 

جهانبخش در پایان صحبت هایش به موضوعی مهم اشاره کرد که شاید برای خیلی ها پوشیده باشد اما حقیقتی است که باید پذیرفت: مسئله دیگری که می‌خواهم بگویم، به دلیل حضور اسپانسرهایی از کشور ژاپن،کره جنوبی یا دیگر کشورها در لیگ‌های اروپایی، بازی کردن بازیکنانی از این کشورها خیلی ساده‌تر از شرایط ما است. ما باید چندین برابر نسبت به آنان تلاش کنیم تا به ترکیب اصلی برسیم. امیدوارم بچه‌ها در این مسیر موفق ظاهر شوند و لیگ‌ها را متقاعد کنند که این بازیکنان می‌تواند در لیگ‌های اروپایی درخشان ظاهر شوند.

تگ ها


فوتبال ایران علیرضا جهانبخش سامان قدوس برنتفورد فاینورد فوتبال