جهانبخش: می توانستم در انگلیس بمانم اما اولویت برای من تیم ملی است

هافبک تهاجمی تیم ملی فوتبال کشورمان انتظار داشته است، برنامهریزیها و اردوهای این تیم بعد از جام جهانی بهتر باشد ......

هافبک تهاجمی تیم ملی فوتبال کشورمان انتظار داشته است، برنامه‌ریزی‌ها و اردوهای این تیم بعد از جام جهانی بهتر باشد.

به گزارش مدال،

 علیرضا جهانبخش پیش از آغاز تمرین امروز (شنبه) تیم ملی فوتبال کشورمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خیلی خوشحالم اینجا در کنار شما زحمت‌کشان هستم. متأسفانه بعد از جام جهانی انتظار می‌رفت برنامه‌ریزی‌ها و اردوها بهتر باشد که با تأخیر انجام شد. مسلماً اگر زودتر با کارلوس کی‌روش تمدید قرارداد می‌شد برنامه‌ریزی‌ها سریع‌تر انجام می‌گرفت. بحث بازی‌های دوستانه هم خیلی اهمیت دارد. ما بدون بازی دوستانه با تیم‌های بزرگ به مصاف حریفان قدرمان در جام جهانی رفتیم و خدا را شکر عملکردمان خوب بود، اما الان شرایط خیلی فرق دارد و سطح توقع مردم از تیم ملی بالا رفته است.

وی در ادامه افزود: مردم از ما انتظار قهرمانی دارند و به خاطر همین می‌گویم برنامه‌ریزی‌ها و بحث ماندن کی‌روش باید زودتر انجام می‌شد تا زمان کمتری را از دست بدهیم. در هر صورت امیدوارم بتوانیم در بازی‌های آینده انتظارات را برآورده سازیم.

هافبک تیم ملی در واکنش به این موضوع که کارلوس کی‌روش به او بها داد و این بازیکن نیز بعد از لژیونر شدن در هلند به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد، یادآور شد: خیلی خوشحالم که توانستم به افتخار بزرگی مثل آقای گلی لیگ هلند دست پیدا کنم. طی یک سال گذشته بازیکنان ما در لیگ‌های اروپایی خوب کار کردند و اعتقادم این است که ما بازیکنان خارج از ایران مسئولیست سنگینی بر گردن‌مان است، چرا که به عنوان نماینده ایران باید خودمان را نشان داده و خوب کار کنیم. این موفقیتی که به دست آوردم در جهان، اروپا و هلند برای فوتبال ایران بازتاب خیلی خوبی داشت.

جهانبخش در این‌باره اضافه کرد: پیش از این هم گفته‌ام که جوانان مستعد زیادی داریم که با حضور در فوتبال اروپا و استفاده از  امکانات آنجا می‌توانند پیشرفت زیادی کنند و امیدوارم شرایطی در فوتبال کشورمان پیش بیاید که بازیکنان مستعد همین ‌جا بتوانند رشد کنند، چرا که ما واقعاً استعداد‌های زیادی در کشورمان داریم که در صورت داشتن امکانات می‌توانند بهتر خودشان را نشان دهند.

وی در ارتباط با اینکه با حضورش در لیگ برتر و یک فضای جدید شاید هر کس جای او بود در انگلیس می‌ماند تا بیشتر با فضای تیم جدیدش آشنا شود، اما وی حضور در اردوی تیم ملی را ترجیح داد، گفت: من وارد یک فضای کاملاً جدید شدم، چرا که فوتبال انگلیس با فوتبال هلند فضای کاملاً متفاوتی دارد. همیشه آرزویم بود که بتوانم در لیگ برتر بازی کنم و دورادور این لیگ را دنبال می‌کردم. الان هم اعتقاد دارم لیگ برتر انگلیس با اختلاف بهترین لیگ دنیاست. هم‌اکنون در اوایل فصل بسر می‌بریم و نیاز به زمان دارم تا با شرایط و فرهنگ انگلیس آشنایی پیدا کنم. اعتمادبه‌نفس خوبی دارم و می‌توانستم در انگلیس بمانم و قطعاً به نفعم می‌شد، اما اولویت برای من تیم ملی است. به بازی در تیم ملی افتخار می‌کنم و هر وقت بخواهند حتی اگر در سخت‌ترین شرایط هم باشم با کمال میل در اختیار تیم ملی خواهم بود.

هافبک تیم ملی با بیان اینکه از سؤالات انتقادی ناراحت نمی‌شود در مورد پاسخ به این پرسش که «چرا سردار آزمون حاضر به شرکت در اردوی تیم ملی نشد؟»، خاطرنشان کرد: بهتر است در این مورد سرمربی تیم ملی صحبت کند.

جهانبخش در پایان راجع به اینکه آیا تیم ملی می‌تواند در جام ملت‌ها قهرمان شود، تصریح کرد: در ابتدا هم گفتم که بحث بازی‌های دوستانه خیلی مهم  و تأثیرگذار است. تیم‌های کره و ژاپن با تیم‌های بزرگ دنیا بازی دوستانه برگزار می‌کنند و این مسئله به آنها کمک می‌کند تا در آسیا خیلی راحت‌تر بازی کنند، کاری که ما هم باید انجام دهیم و اگر قبل از جام جهانی با تیم‌های بزرگ بازی می‌کردیم در این رقابت‌ها بازی‌های به مراتب بهتری انجام داده و از نظر ذهنی آماده‌تر بودیم. الان چهار پنج ماه تا جام ملت‌ها وقت مانده و امیدوارم فرصتی به دست بیاید تا با حریفان قدری بازی کنیم.

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال