جهاني‌شدن داستان خواهران منصوريان

به گزارش مدال به نقل از روزنامه اعتماد: تا چند روز ديگر يك فيلم كاملا ورزشي در سينماهاي كشور به اكران در مي آيد؛ فيلمي مستند به نام صفر تا سكو به كارگرداني سحر مصيبي و تهيه كنندگي مشترك طهورا ابوالقاسمي و مهتاب كرامتي كه روايت زندگي خواهران منصوريان است ......

به گزارش مدال به نقل از روزنامه اعتماد: تا چند روز ديگر يك فيلم كاملا ورزشي در سينماهاي كشور به اكران در مي آيد؛ فيلمي مستند به نام «صفر تا سكو» به كارگرداني سحر مصيبي و تهيه كنندگي مشترك طهورا ابوالقاسمي و مهتاب كرامتي كه روايت زندگي خواهران منصوريان است. ووشوكاران اهل سميرم اصفهان كه با وجود همه مشكلات موجود قهرمان جهان و ايران شدند.
اين فيلم تا حدود زيادي مي تواند خلأ موجود در سينماي كشور در رابطه با ژانر ورزشي را پر كند و براي جامعه ورزشي ايران اميدبخش باشد. خبر جديد درباره فيلم اين است كه پخش جهاني صفر تا سكو هم به زودي آغاز مي شود.
طهورا ابوالقاسمي يكي از تهيه كنندگان فيلم درباره چگونگي پخش خارجي فيلم مي گويد: «شركت بولدر كريك بعد از بازبيني فيلم هاي مورد نظر، آنها را به لحاظ استاندارد كيفيت و قصه و درام بررسي مي كند و با اطمينان از اين استانداردها حق پخش فيلم را خريداري مي كند. «بعد از مذاكرات و بررسي شرايط آنها با قرارداد پخش تلويزيوني بين المللي موافق كرديم، طبق قرارداد بولدركريك با ما، فيلم در آسيا، اروپا و امريكا به جز روسيه پخش تلويزيوني خواهد داشت، براي همه ما ديده شدن تلاش و اميدي كه در فيلم به تصويركشيده شده اهميت بسياري دارد، مديران بولدركريك اعلام كردند كه كمپاني هاي معتبري كه اغلب در بازارهاي فيلم فستيوال ها شركت مي كنند مانند زد. دي. اف، آرته و... بعد از تماشاي فيلم به خريد امتياز پخش تلويزيوني آن علاقه مندي نشان دادند كه به زودي وارد قرارداد رسمي با بولدركريك مي شوند.»
ديروزمنيژه حكمت، فيلمساز مطرح ايراني كه مسووليت پخش اين فيلم در ايران را برعهده دارد هم گفت: فيلم سينمايي صفر تا سكو يك اتفاق مبارك براي سينماي ما است. پخش جهاني اين فيلم همزمان با اكران عمومي اش مي تواند زاويه اي ديگر از ورزش بانوان در ايران را به ديد جهانيان برساند. اين فيلم يك نياز است براي نسل جوان و براي خانواده هايي كه گفت وگو و ارتباط نزديكي بين آنها و فرزندان جوان شان نيست. من تمام خانواده ها را به ديدن اين فيلم دعوت مي كنم تا بتوانند بعد از تماشاي آن راه ها و نشانه ها را بهتر براي آينده فرزندشان ترسيم كنند. صفر تا سكو به راحتي مي تواند بر ذهن نوجوانان و جوانان ما تاثيرگذار باشد و آن را چراغي ببينند براي روشنايي ادامه راه و هدف شان.

 

تگ ها


اخبار روز المپیک