جهانگردی با شماره 99 پرسپولیس

اوساگونا در سال 2019 فقط سه گل زده است. بازیکنی که در 29 سالگی به دهمین باشگاهش می‌پیوندند قاعدتاً یا ماجراجو و جهانگرد است یا هر بار به کیفیت و عملکردش شک کرده‌اند....

به گزارش مدال، شاید یکی از نادرترین اتفاقات در پرسپولیس رخ داد که طی آن و قبل از این که تکلیف سرمربی سپولیس روشن شود، محمدحسن انصاری‌فرد با کریستین اوساگونای نیجریه‌ای عکس‌های خندان و دندان‌نما گرفت. خریدی که در نوع خود جالب به نظر می رسد. اگرچه برخی از رسانه‌های نزدیک به باشگاه به شکلی این یارگیری را جشن گرفتند که انگار زلاتان در نیم فصل، لباس پرسپولیس را به تن کرده است اما واقعیت این است که هنر نشان دادن این خرید، در نوع خود اتفاق عجیبی است که فقط از رسانه های نزدیک به باشگاه برمی آید. مثل همان هنر خرید بازیکن قبل از عقد قرارداد با سرمربی!

هنوز فراموش نکرده ایم که کالدرون تا آخرین روزهایی که در ایران بود همیشه از فقدان یک بازیکن قد‌بلند در ترکیب تیمش گفت. او در آرزوی «استنلی کی‌روش» بود. یک برزیلی تنومند که در این چند فصل خوب گل زده است اما حالا نیست که ببیند «کبوتر بچه کرده» و یک قد‌بلند آفریقایی با شماره 99 در خط حمله به میدان می‌رود که در سال 2019 فقط سه گل زده است. بازیکنی که در 29 سالگی به دهمین باشگاهش می‌پیوندند قاعدتاً یا ماجراجو و جهانگرد است یا هر بار به کیفیت و عملکردش شک کرده‌اند.

در فوتبال تنها می توان به آمار تکیه کرد. برای همین است که پروین و دایی بهترین گلزنان تاریخ فوتبال ایران محسوب می شوند و کی روش موفق ترین سرمربی تاریخ ملی ایران. بر اساس همین آمار است که می توان گفت آقای شماره 99 سرخ ها یک مهاجم کاملاً معمولی است، از آنهایی که در بهترین حالت می‌توانند فصل را با کمتر از ده گل به پایان برسانند. ضمن این که او در یک فصل و نیم اخیر برای سه تیم بازی کرده است. حالا این که بر همین اساس بتوان اوساگونا را الهه وفاداری در فوتبال لقب داد یا نه ربطی به این گزارش ندارد اما در پایان فصل گذشته شجاع خلیل‌زاده مدافع پرسپولیس او را خطرناک‌ترین بازیکنی لقب داد که روبه‌رویش بازی کرده است! جالب نیست؟

البته که تردیدی نداریم اوساگونا در قیاس با جونیوریک سوپراستار است. اما باید دید او در کنار علی علیپور، وحید امیری، مهدی ترابی، مهدی عبدی و روستایی چه خواهد کرد. تیمی که در فصل اول با پیروزی‌های اقتصادی و خط دفاع مستحکم در صدر ایستاد اما کارنامه گلزنی‌اش خیلی دندان گیر نبود.

باید دید اوساگونا می تواند همان کاری که در کنار ارسلان مطهری در لیگ قهرمانان برای ذوب‌آهن کرد را برای پرسپولیس انجام دهد؟ آیا او می تواند یک مهاجم تمام‌کننده باشد که البته با درگیر کردن مدافعان حریف، فضا را برای علی علیپور مهیا کند؟ آیا او می تواند در نیم فصل مشکل گلزنی سرخ ها را حل کند؟شکی نیست که همه این اتفاقات به سبک بازی تیم بستگی دارد و اینکه یحیی گل‌محمدی چه وظایفی به او بسپارد. یحیی که آمار نشان می دهد نسبت به کالدرون در نیم فصل میل کمتری به تهاجم و حمله دارد.

باید صبر کرد و دید.در فوتبال هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

بیشتربخوانید:
دفاع راست پاشنه آشیل پرسپولیس و تیم یحیی

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران اوساگونا شماره99 پرسپولیس آمار اوساگونا اخبار پرسپولیس فوتبال ایران فوتبال