جهت اطلاع بیرانوند؛ برای رفتنت عزا نمی‌گیرند

ناصر نامدار; یاداشت به گزارش مدال ......
ناصر نامدار; یاداشت

به گزارش مدال ...

ناصر نامدار; یاداشت

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت علیرضا بیرانوند این روزها دوباره سوهان روح هواداران پرسپولیس شده است. کاری که قبلا هم ثابت کرده خوب آن را بلد است. بیرانوند در طول فصل  شانزدهم لیگ برتر چند باری با هواداران پرسپولیس درگیری لفظی پیدا کرد و جملاتی را بر زبان آورد که باورکردنی نبود. او به خاطر این که هواداران پرسپولیس بازیکنان این تیم را بعد از اعتصاب تشویق نکردند ناراحت شد و بعد از بازی با ذوب آهن که اتفاقا اشتباهات زیادی در آن بازی مرتکب شده بود تهدید کرد که از پرسپولیس می رود. او در حرف هایش به خاطر این که پرسپولیس در دوران حضور او قهرمان لیگ برتر شد حسابی سر هواداران این تیم منت گذاشت و گفت ده سال است که پرسپولیسی ها خواب قهرمانی هم نمی دیدند. اما او یادش رفته بود که پرسپولیس فصل گذشته با دروازه بانی سوشا مکانی و مرتضی قدیمی پور و الکساندر لوبانف تا آستانه قهرمانی رفته بود!

بیرانوند البته بعدها عذرخواهی هم کرد اما رفتار او این روزها باز هم اعصاب هواداران پرسپولیس را نشانه رفته است. مطرح شدن چندباره پیشنهاد تیم های خارجی در این مقطع از فصل که تیم در حال استارت برای شروع لیگ هفدهم است تمرکز پرسپولیسی ها را به هم زده است. البته که داشتن پیشنهاد از تیمی مثل فنرباغچه خوب است اما او چرا تکلیفش را یک بار برای همیشه روشن نمی کند؟ اگر قصد دارد برود که باید مثل سروش رفیعی تصمیمش را صادقانه به باشگاه بگوید. باشگاه هم مخالفت چندانی نخواهد کرد. نبود بیرانوند شاید کمی کار پرسپولیس را سخت کند اما چیزی نیست که پرسپولیسی ها برایش عزا بگیرند. مگر در چند بازی سال گذشته که بیرانوند نبود کسی نگران شد؟ مگر رادوشویچ با همه ضعف هایش از پس کار برنیامد؟

خود بیرانوند از همه بهتر می داند که کلین شیت هایش را بیشتر مدیون خط دفاع پرسپولیس است تا عملکرد خودش. این اتفاق در تیم ملی هم افتاده است و بیرانوند در اغلب بازی های تیم ملی حتی برای یک شیرجه هم به زحمت نمی افتد. او الان که وضعیت مهدی طارمی را می بیند باید بیشتر متوجه داستان شده باشد. همین الان تعداد کسانی که موافق رفتن طارمی هستند از تعداد مخالفانش بیشتر است. آن هم فقط به خاطر بازی هایی که در این چند روز درآورده است. بیرانوند که دیگر در حد طارمی تاثیرگذار و محبوب نیست. هست؟

اما اگر هم قصد دارد بماند می تواند خیلی راحت بگوید تا مدیران باشگاه پرسپولیس هم جواب مشتریانش را بدهند. این بهترین و آسان ترین کار است. اما اگر می خواهد برود بهتر است قبل از رفتن قبل از رفتن نگاهی به سرنوشت هم پستی هایش در اروپا یعنی علیرضا حقیقی‏، سوشا مکانی‏، امیر عابدزاده و ... بیندازد.