جواب دندان شکن مسی به بارتومئو

نقشه پاس‌های لیونل مسی در اولین بازی بارسا در دوران بدون بارتومئو نشان می‌دهد او همچنان تاثیرگذارترین ستاره این تیم است. آیا این پیامی از مسی برای رئیس مستعفی بود؟...

به گزارش "ورزش سه"، در جریان پیروزی ۲-۰ بارسلونا مقابل یوونتوس لیونل مسی بدون شک به روزهای اوج خود برگشته بود. نقشه پاس‌های او در جریان این بازی تاثیرگذاری او در پیروزی بارسا را به خوبی نشان می‌دهد. این نمایش درخشان ۲۴ساعت پس از استعفای بارتومئو از ریاست بارسلونا عده زیادی را به این نتیجه رسانده که درخشش مسی به نوعی پاسخ او به همه تنشهایی بوده که در دوران بارتومئو با آن مواجه شده بود.

شکی نیست که مسی روز سه‌شنبه با شنیدن خبر استعفای بارتومئو خوشحال شده بود. کافی است به این صحبت اخیر مسی درباره مدیریت مستعفی باشگاه اشاره کنیم که نشان می‌دهد عمق ناراحتی مسی تا چه اندازه بوده: " واقعیت این است که مدتها است باشگاه هیچ پروژه مشخصی ندارد. این مدیریت بدون هیچ برنامه مشخصی فقط وقت گذرانی کرده است".

تنش در رابطه مسی و بارتومئو به جایی رسید که امسال تابستان ممکن بود به جدایی او از بلوگرانا بینجامد. در نهایت با توجه به درگیری حقوقی درباره بند آزادسازی قرارداد مسی‌، او در بارسا ماندگار شد. به این ترتیب وقتی روز سه شنبه بارتومئو باشگاه را ترک کرد بار بزرگی از شانه های ابرستاره آرژانتینی برداشته شد و مسی فرصت را برای به نمایش گذاشتن این حس خود، از دست نداد.

چهارشنبه شب در جریان دیدار بارسلونا مقابل یوونتوس در لیگ قهرمانان که با پیروزی ۲-۰ کاتالانها به پایان رسید مسی عملکردی فوق العاده داشت. عملکردی استثنایی که با گلزنی او از روی نقطه پنالتی در وقتهای اضافه تکمیل شد تا بارسا به صدر گروه برسد.

نقشه پاس‌های مسی در جریان بازی به بهترین شکل نشانگر تاثیرگذاری او در این بازی است. کاپیتان و شماره ۱۰ بارسا برای اینکه تیمش را به حرکت دربیاورد به همه نقاط زمین سرکشی کرده و از ده‌ها پاسی که او در این بازی به هم تیمی‌هایش داده تعداد پاس‌های خطا رفته به تعداد انگشتهای یک دست هم نمی‌رسد.

نقشه پاس‌های مسی نشان می‌دهد او بارها در عرض به سمت چپ و راست متمایل شده و حتی به عقب برگشته تا به خط دفاعی بارسا پوشش بدهد.

نقشه پاسهای مسی در جریان پیروزی ۲-۰ بارسلونا مقابل یوونتوس

آمارهای یوفا نشان می‌دهد مسی در جریان ۹۸ دقیقه حضور در میدان رویهم رفته ۸۷ پاس داده که از این تعداد ۷۶ پاس درست به مقصد رسیده است.

درخشش مسی در بازی مقابل یوونتوس آنقدر چشم گیر بود که اکانت توییتری باشگاه بارسلونا می توانست بعد از بازی اقدام به انتشار پیامی تحریک آمیز خطاب به کریستیانو رونالدو ستاره غایب یووننتوس کرده و از طرف مسی برای او کری‌خوانی کند.

تگ ها


لیونل مسی جوزپ ماریا بارتومئو بارسلونا