جواب سردار به جریمه: ۲ گل و قهرمانی

درخشش ستاره ایرانی زنیت برای دومین بازی پیاپی موجب شد تا تیمش در فاصله چهار هفته به پایان فصل قهرمان شود....

به گزارش "ورزش سه"، در دیدار پایانی هفته بیست و ششم لیگ برتر روسیه، تیم زنیت سنت‌پترزبورگ که مثل چهار بازی گذشته‌اش سردار آزمون را از ابتدا به‌عنوان مهاجم در کنار آرتم زیوبا داشت، از ساعت ۲۲ شنبه شب در استادیوم کراسنودار، مهمان این تیم رده سومی بود.

در حالی که تنها ۵ دقیقه از شروع بازی گذشته بود، اشتباه دروازه‌بان و در ادامه پاس به عقب عجیب مدافع کراسنودار موجب شد تا سردار آزمون با فرصت‌طلبی و ضربه نوک پای دقیق گل اول زنیت سنت‌پترزبورگ را به ثمر رساند و تیمش را خیلی زود پیش بیاندازد.

کراسنودار در دقیقه ۲۹ با شوت زمینی دنیل اوتکین گل تساوی را به ثمر رساند ولی در دقیقه ۴۱ نتوانست از پنالتی به دست آمده مقابل زنیت سنت‌پترزبورگ استفاده کند و این فرصت را هدر داد تا بازی با تساوی یک بر یک دنبال شود و در لحظات پایانی نیمه اول نیز یاران آزمون با گلزنی آرتم زیوبا از روی نقطه پنالتی به گل دوم دست یابند.

اوتکین در دقیقه ۵۰ با شوت تماشایی از پشت محوطه جریمه مجددا کار را به تساوی کشید، اما در حالی که تنها دو دقیقه از این گل گذشته بود، زنیت سنت‌پترزبورگ روی یک ضد حمله سریع از جناح چپ زمین و در شلوغی محوطه جریمه کراسنودار، توسط ستاره ایرانی‌اش گل سوم را زد.

ارسال پای چپ یوری ژیرکوف تعویضی به مقابل محوطه ۶ قدم را آرتم زیوبا با ضربه سر به کوژیائف رساند که شوت او برگشت داده شد ولی در ادامه سردار آزمون که با جای‌گیری مناسب مقابل تیرک دوم ایستاده بود، گل دوم خود و سوم زنیت را به ثمر رساند تا دوباره در آستانه برتری قرار بگیرند.

الکس سوتورمین که در دقیقه ۶۵ در ترکیب زنیت قرار گرفته بود، هفت دقیقه پس از حضورش در زمین با شوت پای چپ گل چهارم یاران آزمون را به ثمر رساند تا در نهایت به برتری ۴ بر ۲ خارج از خانه ارزشمند مقابل کراسنودار دست پیدا کنند.

زنیت سنت‌پترزبورگ با درخشش و دو گلی که سردار آزمون به ثمر رساند، به برتری ۴ بر ۲ مقابل کراسنودار دست یافت تا در فاصله چهار هفته به پایان فصل و بخاطر اختلاف ۱۳ امتیازی با لوکوموتیو مسکو رده دومی، مقام قهرمانی فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ برتر روسیه را به دست آورد.

آزمون که پس از حواشی متعدد برای او بخاطر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور در یکی از رستوران‌های روسیه با دو جریمه مالی پیاپی مواجه شده بود، هفته قبل موفق به گلزنی برای زنیت سنت‌پترزبورگ شد و این هفته هم توانست دو بار این کار را انجام دهد تا نقش ویژه‌ای در قهرمانی تیمش داشته باشد و پاسخ محکمی به انتقادات و جرایم باشگاه‌اش بدهد.

تگ ها


زنیت سنت پترزبورگ سردار آزمون