Banner

جواب قاطع چلسی به نژادپرستی؛ توهین = محرومیت مادام‌العمر

باشگاه چلسی پس از انجام تحقیقات وسیع، به توهین‌های نژادپرستانه چند هوادارش واکنش نشان داد و با نقره‌داغ کردن آنها پیام قاطعی به تماشاگرنماها ارسال فرستاد....

به گزارش مدال؛ باشگاه چلسی هوادار خود را به دلیل توهین نژادپرستانه به «رحیم استرلینگ» ستاره باشگاه منچسترسیتی، به صورت مادام‌العمر محروم کرد. ضمن اینکه این باشگاه لندنی پنج هوادار دیگر خود را نیز به علت رفتارهای زننده‌شان در دیدار ماه دسامبر، با محرومیت‌های مختلفی جریمه کرد.

در جریان مسابقه چلسی برابر منچسترسیتی در ماه دسامبر بود که هواداران تیم میزبان به «رحیم استرلینگ» هنگام برداشتن توپ، توهین‌های نژادپرستانه‌ای کردند. در ماه آپریل اما دادگاه اعلام کرد دلایل کافی برای اثبات این ادعا وجود ندارد. در آن زمان در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد که «کولین وینگ» ۶۰ ساله، استرلینگ را «کاکا سیاه» خطاب کرده است ولی او مدعی شد که به استرلینگ تنها توهین کرده و توهین نژادپرستانه در کار نبوده است.

با این وجود باشگاه چلسی خودش تحقیقات را آغاز کرد و از برخی‌ که در این جریان بودند تحقیق به عمل آورد و سپس با بررسی تصاویر ویدیویی و استفاده از دو متخصص لب‌خوانی رای به محکومیت هوادارانش داد. بر همین اساس یکی از هواداران به دلیل توهین نژادپرستانه و تهدید و رفتار خشونت‌آمیز تا آخر عمر از حضور در ورزشگاه « استمفوردبریج» محروم شده و سایرین نیز با محرومیت‌های دیگری از جمله محرومیت یک تا 2 ساله از حضور در ورزشگاه خانگی آبی‌های لندن جریمه شدند.

در بیانیه چلسی در این خصوص آمده است: «متوجه شدیم این رخداد موضوع بحث میان هواداران شده است و باشگاه درک می‌کند حین بازی احساسات فوران کند. اما در این پرونده رفتار این شش نفر خطوط قرمز باشگاه را رد کرده. هواداری که توهین نژادی داشت از حضور در ورزشگاه تا آخر عمر محروم است زیرا در استمفوردبریج جای این نوع رفتار نیست.»

بیشتر بخوانید:

پیروزی پرگل چلسی با درخشش میسون مونت

تگ ها


بیانیه باشگاه چلسی آبی های لندن استمفوردبریج توهین نژادپرستانه محرومیت هوادار چلسی چلسی لیگ برتر فوتبال