Banner

جوادی: مردم ایران از این آزمون هم عبور خواهند کرد

یکی از پیشکسوتان پرافتخار کشتی ایران و جهان معتقد است قهرمانان ورزشی می توانند همچون گذشته با افتخارآفرینی های خود موجی از امید و نشاط را در جامعه ایجاد کنند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، ابراهیم جوادی دارنده مدال برنز المپیک ۱۹۷۲ مونیخ و دارنده چهار مدال طلای قهرمانی کشتی جهان با توجه به فرارسیدن سال جدید گفت: سالی که پشت سر گذاشتیم سالی سخت و ناگوار به ویژه در ماههای پایانی بود که به واقع برخی از هموطنان ما را داغدار و عزادار کرد. اما به هر حال امید و انگیزه همواره وجود دارد و باید این بار هم به سعی و تلاش از این برهه حساس گذر کنیم. خیلی ناراحتم که این روزهای سخت و ناگوار با نوروز همراه شد که مردم کشورمان در این ایام با اخبار بد و ناراحت کننده همراه شدند.

وی تصریح کرد: به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ کشتی و به عنوان یک قهرمان ملی سالها برای ورزش ایران افتخارآفرینی کردم از خداوند سالی سراسر صلح و صفا و سلامتی را خواستارم. ملت ایران روزهای سخت و فراموش نشدنی را در طول تاریخ تجربه کرده اند و این بار هم مطمئن هستم می توانیم از این برهه گذر کنیم اما امیدوارم این گذر با حداقل خسارات جانی و مالی صورت گیرد.

قهرمان کشتی جهان در خصوص نقش قهرمانان و ورزشکاران ملی در ایجان روحیه و انگیزه در جامعه گفت: مطمئنا هر موفقیت ورزشی در سطوح ملی می تواند موجی از امید و انگیزه را در جامعه ایجاد کند. به همین دلیل امیدوارم هر چه سریعتر زمینه فعالیت های ورزشی در کشور و سطح ملی فراهم شود و دوباره شاهد موجی از شور و هیجان باشیم. چراکه در این مقطع حساس به تنها چیزی که بیش از هر چیز نیاز داریم سلامتی روحی و جسمی و دوری از اخبار ناگوار است.

عضو پیشین شورای فنی فدراسیون کشتی در خصوص تعویق در برنامه های ملی پوشان هم گفت: لغو اردوها اتفاقی ناگزیر بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و محافظت از سلامتی کشتی گیران صورت گرفت. به هر حال این اتفاق در همه جای قاره آسیا و حتی جهان رخ داد و فقط به ورزشکاران ایرانی منتهی نشد. به هر حال اوضاع جهان طوری رقم خورد که در آستانه المپیک با چنین وضعیتی روبرو شدیم و حالا باید منتظر تصمیمات کلان مجامع ورزشی جهان در خصوص المپیک باشیم که فعلا به تعویق افتاده است.

جوادی از کشتی به عنوان طلایه دار کاروان ورزشی ایران در میادین جهانی و المپیک یاد کرد و گفت: حساب کشتی و چند رشته مدال آور ایران در المپیک با تمامی رشته های دیگر جداست چراکه مردم همواره از این چند رشته توقع موفقیت و کسب مدال در المپیک را دارند. به همین دلیل امیدوارم این بار هم پرچم کشتی مثل دوره های قبلی المپیک بالا باشد و گوش شکسته های کشورمان بتوانند از این میدان بزرگ سربلند خارج شوند.

پیشکسوت کشتی کشورمان در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم در سال جدید شاهد اتفاقات خوبی باشیم و ورزش ایران بتواند در مسیر موفقیت حرکت کند. هر چند که این موضوع مستلزم حمایت همه جانبه متولیان ورزش ایران است چراکه ورزشکاران کشورمان برای موفقیت نیاز به حمایت و دلگرمی دارند.

بیشتر بخوانید:

بنا: تعویق المپیک می‌تواند به نفع کشتی فرنگی شود

تکلیف سهمیه های المپیکی کشتی چیست؟

 

 

تگ ها


کشتی کرونا کرونا ویروس کشتی